System Shock 3 v detailech. Promluvil sám Warren Spector

Foto: System Shock 3

Vývojářské studio Otherside Entertainment momentálně pod vedením hvězdného herního designéra Warrena Spectora pracuje na System Shocku 3, což by mohla být snadno jedna z nejočekávanějších her současnosti. Zatím ale není – a má to několik důvodů. Kromě toho, že si stejné studio neudělalo zrovna dobré jméno katastrofálním startem svého předchozího titulu, Underworld Ascendant, je tu ještě fakt, že o hře mnoho nevíme.

Simulace, která pohltí

To se Warren Spector rozhodl alespoň částečně změnit a v rozhovoru pro magazín Gamespot se o System Shocku 3 přeci jen trochu rozpovídal. A docela překvapil tvrzením, že hra by měla dosahovat kvalit AAA titulu. To nebylo dosud jisté, vzhledem k tomu, že Otherside je nezávislým studiem. Očividně však se silnými investory v zádech.

Spector, který pracoval už na prvním dílu legendární série a kromě toho třeba na Deus Ex, prozradil, že chce přinést na trh “pohlcující simulaci”. Hráči budou vrženi do určité situace a bude pouze na nich a jejich herním stylu, jak ji vyřeší. Herní volnost je pro něj na naprostém vrcholu celého vývoje. Design jednotlivých úrovní by měl podporovat různé hráčské styly. Přitom se nezapomíná ani na atmosféru, která je postavena na hře světla a stínu.

Tip na článek:  Skvělé video z hraní System Shock 3. Fanoušky nadchla Shodan

Modifikace místo skillů

System Shock 3 chce zaujmout nejen věrnou fanouškovskou základnu prvních dvou dílů, ale cílí také na nové hráče, kteří sérii neznají. Proto se tvůrci soustředí na moderní ovládání a přístupnou hratelnost. Warren Spector si podle vlastních slov nedávno zahrál první díl a sám sebe se ptal, co si v případě některých designových rozhodnutí vlastně myslel. Ovládání by dnes v tehdejší podobně absolutně nefungovalo.

Pokud jde o RPG prvky, zde šéf vývoje System Shocku 3 tvrdí, že se do hry příliš nehodí. V popředí mají stát rozhodnutí hráče, které ponesou důsledky. Přesto bude možné hrdinu vylepšovat. Nebude se tak ale dít prostřednictvím skillů, nýbrž modifikací a augmentací jako v Deus Ex.

System Shock 3 zatím nemá termín vydání, ale příští rok to pravděpodobně nebude.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na