Far Cry 6 uniklo a potvrdilo dosavadní spekulace. Známe i termín vydání

Foto: Ubisoft

Vydavatelské společnosti Ubisoft se opět nepodařilo uhlídat jeden ze svých největších taháků před jeho oficiálním odhalením, které se mělo odehrát v rámci streamu Ubisoft Forward, jenž je naplánován na neděli 12. července. Tentokrát jde o únik týkající se Far Cry 6, které bylo potvrzeno prostřednictvím hongkongského PSN Store. Zároveň byla prozrazena řada informací, které potvrzují dosavadní spekulace. Především pak tu, že herec Giancarlo Esposito, známý rolí Guse Fringa ze seriálu Breaking Bad a Better Call Saul, se zhostí charakteru hlavního padoucha, který bude opět značně charismatický.

Far Cry 6 se bude odehrávat ve fiktivním jiho nebo středoamerickém státu Yara, který silně připomíná Kubu. Také jeho vlajka se podobá té tohoto ostrovního státu. Giancarlo Esposito si zde střihne roli diktátora Antona Castilla, který se svým synem Diegem (spolu na úvodním obrázku) chce své zemi propůjčit někdejší velikost a slávu.

Hráč se vžije do role guerillového bojovníka Daniho Rojase, který má za úkol Castilla a jeho tyranský režim svrhnout. Cílem je logicky osvobodit zemi Yara, jež bude mít opět podobu otevřeného světa, tentokrát s důrazem na tropickou džungli, bílé pláže a hlavní město Esperanzu. Můžete se tak těšit na rozsáhlé městské prostředí i odlehlé kouty.

Čtěte také: Vydavatel Ubisoft provádí čistku na nejvyšších pozicích. Důvodem je nevhodné chování k ženám

Vše při starém, nebo přijde svěží vítr?

Pokud jde o samotnou hratelnost Far Cry 6, únik naznačil improvizované zbraně, vozidla a takzvané Amigos. Tyto NPC budou podle všeho vaším doprovodem, jež nahradí Guns/Fangs z předchozích dílů.

Popravdě, podle tohoto suchého popisu se úplně nezdá, že by se Far Cry 6 mělo výrazněji odchýlit od svého konceptu, respektive schématu, které je navíc pro řadu her francouzského vydavatele společné (Assassin’s Creed, Ghost Recon atd.). Repetitivní herní prvky se loni staly terčem kritiky, jež vyústily v propadnutí Ghost Recon: Breakpoint. Ubisoft následně oznámil přehodnocení svých plánů s tím, že chce napříště vytvářet tituly, které budou opět splňovat vysoké hráčské nároky a nebudou se vzájemně vykrádat.

Far Cry 6 má podle čínského PSN Store vyjít 18. února 2021. Dosud posledním dílem série je Far Cry New Dawn z roku 2019, kterému předcházelo Far Cry 5 z roku 2018. U obou těchto her už se jistá únava konceptu projevila.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 4.6]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na