Ubisoft opouští svůj recept na úspěšné hry, který ho přivedl do úzkých

Vydání Ghost Recon Breakpoint a především negativní reakce hráčů na něj byly pověstnou poslední kapkou. Vydavatelský gigant Ubisoft se ve své organizaci odhodlal k velkým změnám. Nejprve odsunul prakticky všechny chystané hry a také oznámil, že chce tvořit inovativnější hry.

Teď na světlo světa vyplynuly další detaily tohoto plánu. Podle magazínu Videogamechronicle nebude trvat dlouho a Ubisoft veřejnosti oznámí, jaké přesně kroky v rámci své reorganizace podnikne.

Rozloučení s formulkou na úspěch

Vyšlo také na povrch, že Ubisoft si v Paříži držel jakousi “redakci” sestávající ze stovek designérů a producentů, která kolektivním způsobem rozhodovala o podobě herních mechanismů a skriptů ve hrách této společnosti za posledních 20 let. Právě zde se postupem času vytvořila svého druhu jednotná vize, jež vedla ke vzniku “receptu na úspěšnou hru”. S ním Ubisoft nejprve slavil velké úspěchy, jenže postupem času se stále silněji ukazovalo, že jde spíše o břímě, v jehož důsledku jsou si hry tohoto vydavatele podobné jako vejce vejci.

Právě toto oddělení bylo prvním cílem reorganizace, byť ho stále povede Serge Hascoet. Pod ním však bude operovat sedm viceprezidentů a celý tým by měl fungovat o poznání autonomněji. Každý z viceprezidentů by měl mít na starost jednu důležitou značku a zároveň dostane možnost činit důležitá rozhodnutí nezávisle.

Výsledkem by mělo být, že nové hry od Ubisoftu nebudou tak svázané kolektivním vědomím a kompromisy a měly by nabídnout vyšší míru různorodosti. Je docela možné, že první ovoce reorganizace ochutnáme už v odložených titulech jako Watch Dogs Legion a Rainbow Six Quarantine, které vyjdou nejdříve v dubnu 2020, ale spíše později.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 8 Prumer: 4.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Hraju odyssey a ty recenze přes 90% nekecají je to opravdu nejlepší co udělali.

Shorty
Host
Shorty

Jedinej poradnej assassin byl Origin v egypte, to byla fakt jizda.

Vietrak
Host
Vietrak

Za posledni roky se mi Ubisoft celkem dost zhnusil. Jak bylo napsano v clanku, jejich hry byly jak pres kopirak. Ovsem co se mi, ale libi je, ze si to uvedomili a hodlaji s tim neco delat. Nemyslim si, ze napr. Watch Dogs se zmeni nejakym zasadnim zpusobem. Ovsem uvidime jak na tom budou budouci zatim neoznamene tituly.