Ubisoft v problémech, akcie ve volném pádu. Firma odepsala fiskální rok a odložila nové Watch Dogs, Rainbow Six i Gods & Monsters

Francouzskou společností Ubisoft se prohnal hotový uragán. Firma oznámila, že doslova překopala plány pro letošní fiskální rok, který končí dubnem 2020. Pro hráče to znamená především odklad prakticky celého portfolia her na obchodní rok 2020/2021. Týká se to Watch Dogs: Legion, Rainbow Six: Quarantine i atraktivní nové značky Gods & Monsters. Pro akcionáře je pak zpráva ještě tvrdší, protože Ubisoft aktuální rok v podstatě odpískal s tím, že namísto plánovaných 2,18 miliardy EUR utrží pravděpodobně pouhých 1,45 miliardy.

Akcie Ubisoftu po otevření pařížské burzy dnes ráno, kde se s nimi primárně obchoduje, začaly dramaticky ztrácet. Aktuálně odepisují už 23 %, což je zřídkakdy vídané číslo, které značí paniku. Občas v takových případech dochází dokonce k tomu, že se obchodování s akciemi takto vyprodávaného titulu zastaví.

Více času na vývoj

Jak to tak vypadá, chytil se Ubisoft konečně za nos a rozhodl se na svých hrách pořádně zapracovat, aby je neposílal na trh nedopečené, což pak vede k nepříjemným recenzím a nenaplněnému prodejnímu potenciálu. “Chceme nabídnout našim týmům více času na vývoj, abychom zajistili co nejlepší implementaci inovací a dodali hráčům optimální zážitek,” uvedl šéf společnosti Yves Guillemot ve zprávě, která se mu jistě nepsala lehce.

Zmíněné tituly tak vyjdou pravděpodobně ve druhém až čtvrtém čtvrtletí příštího roku (od července do prosince 2020). Celá operace evidentně proběhla narychlo, protože jednotlivé tituly zatím nedostaly nový termín vydání, ačkoliv ho už původně měly. Měly by být také nějakým způsobem optimalizovány pro konzole nové generace, které vyjdou právě před příštími Vánoci.

Zklamaly velké značky

Hlavním důvodem nenaplněných příjmových prognóz tak je především odklad zmíněných tří her, které slibovaly milionové prodeje. Je tu však i druhá noha neúspěchu a tou jsou nízké prodeje Ghost Recon: Breakpoint a překvapivě také Tom Clancy’s The Division 2. Zatímco první zmíněný titul po vydání sklidil značnou kritiku od recenzentů i vydavatelů, The Division 2 byl považován za skvěle odvedenou práci. Ubisoft si od něj ale v komerční rovině představoval lepší výkon.

Dodejme, že obě hry byly na PC vydány na Epic Games Store, nikoliv tradičně na Steamu. Je otázkou, zda se to na prodejích nemohlo negativně podepsat, byť oficiálně si Ubisoft prodeje na Epic Storu pochvaloval.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jan
Host
Jan

Od Ubisoftu bych si koupil hru Ghost Recon Breakpoint ,ale jenom pouze za příslibu Ubisoftu že do hry vrátí al parťáki který v té hře velmi postrádám ,Vildlans super a jestli Breakpoint má být pokračování ,tak bych to velmi ocenil ,nejsem moc příznivcem sólo jízdy a k Ghost Recon to nepatří už od prahry warfaiter 1 a warefiter 2 až po Vildlans jsem na to zvyklí a abych se spoléhal na ostatní hráče a sladili směny do práce své volno a atd.. abych si pořádně užil hru , to po mě chcete už moc . No a v neposlední řadě… Číst vice »