Fortnite zaznamenalo nový hráčský rekord. A to navzdory úspěchu Apex Legends

Na žádném jiném žánru nepracují vývojářská studia z celého světa tak ráda jako na Battle Royale hrách. Výjimečný úspěch Fortnite pochopitelně budí zájem a touhu napodobovat. Přestože je ale konkurence čím dál tím více, krále žánru jakoby to vůbec nezajímalo, když pokořuje jeden rekord za druhým. O minulém víkendu zaznamenal v jednom dni 7,6 milionů aktivních hráčů, a to bez jakéhokoliv speciálního eventu.

V poslední době se přitom mluvilo spíše o konkurenčním titulu, který pochopitelně profituje z toho, že je nový. Apex Legends každopádně zahájilo své tažení impozantním způsobem a dva týdny po uvedení na trh už se mohlo pochlubit více než 25 miliony hráčů. Fortnite má 200 milionů hráčů. Tento rozdíl je ale dán také tím, že Apex Legends zatím není dostupné na mobilní platformy a není přítomné na čínském trhu. Oboje se brzy změní.

Bude každopádně zajímavé sledovat, zda Fortnite nakonec přeci jen nedojde dech. Zatím to tak sice nevypadá, ale Apex Legends je teprve na samém začátku a může se ukázat být náročným konkurentem. Ostatně, ještě před nedávnem žánru kralovalo Playerunknown’s Battlegrounds a Fortnite se přes něj přehnalo doslova v řádu dnů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na