Google představil Project Stream. Umožní v internetovém prohlížeči hrát Assassin’s Creed: Odyssey, podívejte se na video

Streamování není uživatelům počítačů či chytrých zařízení ničím cizím. Prakticky každý uživatel si tímto způsobem pravidelně pouští hudbu nebo video. Podle společnosti Google tato technologie v posledních letech zaznamenala obrovský vývoj.

Jak Google uvedl ve svém příspěvku na blogu, už delší dobu se věnuje takzvanému Projectu Stream, který by měl překlenout největší výzvy ohledně streamingu. V rámci testování pracuje Google se společností Ubisoft, což by mělo vyústit v to, že za pár dní vycházející Assassin’s Creed: Odyssey bude hratelný v internetovém prohlížeči na PC nebo notebooku.

Budoucnost se stává realitou

Google oznámil test, který proběhne 5. října 2018 a v rámci kterého bude mít omezené množství hráčů (zatím pouze v USA) možnost vyzkoušet si Assassin’s Creed: Odyssey tímto způsobem, a to zdarma. Podle Googlu potřebuje herní streaming latence (čas, který potřebuje signál od PC k serveru a zpět) v řádu milisekund, aby server dokázal patřičně reagovat na ovladač a grafika mohla být generována bez ztráty kvality.

Oproti filmům nebo seriálům nehraje v případě her žádnou roli, když se část obsahu nahraje do mezipaměti. Hry jako Assassin’s Creed: Odyssey nabízejí velmi detailní grafiku s efekty animacemi a fyzikou herního světa, kterou je třeba propočítávat v reálném čase.

Pro testování si Google v podobě Assassin’s Creed: Odyssey nevybral zrovna nejjednoduššího zástupce herního žánru. Jak už jsme psali v recenzi, hra dává zabrat konzolím a PC i při klasickém způsobu hraní.

Project Stream – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na