Google Stadia přichází do České republiky

V cloudovém hraní vidí řada odborníků i samotných hráčů velkou budoucnost. Největší výhodou je, že budete moci hrát nejnovější hry naprosto na jakýmkoliv zařízení pouze za pomocí stabilního a rychlého internetového připojení. Díky tomu není potřeba velké investice do herních počítačů, nebo konzolí. Nejnovějším hráčem na poli cloudového hraní je právě Google Stadia, který oproti ostatním službám nabízí trošku odlišný přístup.

Google Stadia můžete využívat zdarma a umožňuje hrát pouze do výše 1080p a 60 fps bez HDR, spolu s přístupem ke hře Destiny 2: New Light a Bomberman R Online a následně si hry můžete dokupovat, bohužel zatím nabízí jen některé hry. Mezi novinkami například Immortals Fenyx Rising, Watch Dogs: Legion a Baldur’s Gate III.

Druhou možností je prémiový účet, který umožní hrát hry až v rozlišení 4K při 60 fps a zapnutém HDR, také dostanete přístup ke kolekci 31 her. Mezi nimi najdete třeba první dva díly nového Hitmana či Sniper Elite 4. Přitom Google slibuje, že se každý měsíc kolekce rozšíří. Navíc to nebude jako v případě Game passu od Microsoftu, kde hry mizí z vaší kolekce, ale budou pouze narůstat.

Bohužel ovladač si zatím v České republice nekoupíte

Nyní můžete využít bezplatný měsíc a jako dárek ještě dostat slevu deseti euro na první nákup. Cena prémiové služby je pak 259 Kč, což je příznivá cena. Samozřejmě si musíte dát pozor na minimální požadavky internetového připojení, kde minimum je 10 Mb/s, ale pro hraní ve 4K je potřeba skoro trojnásobná hodnota. U hraní na mobilu je zase potřeba si hlídat data, zde bych doporučil využívat tarif s neomezenými daty, pokud chcete hrát mimo domov.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na