GTA 4 má problém. Zmizí z něj velká část songů, kterým po 10 letech vypršela licence

Je to neuvěřitelné, ale Grand Theft Auto IV 29. dubna oslaví už své desáté narozeniny. Šťastná událost však s sebou nese také jedno velké negativum. Rockstar si totiž zaplatil licenci na řadu songů právě na deset let. Tato část soundtracku nyní ze hry zmizí.

Kvůli hudebním licencím musíme odstranit vybrané songy z in-game soundtracku Grand Theft Auto IV a Episodes, zejména velkou část ruské popové stanice Vladivostok FM. Ovšem tyto songy nahradíme setem jiných. Budeme vás informovat, jakmile budou k dispozici,” uvedlo vývojářské studio Rockstar ve svém prohlášení k situaci.

Jak bude celý proces nakonec vypadat, není zatím úplně jisté. Na internetu se objevily také informace, které hovoří o tom, že by hráči na Playstation 3 měli dostat před ostraněním songů ze hry možnost si tyto stáhnout digitálně a ve hře nadále používat.

Problém s vypršením licencí na soundtrack pronásleduje sérii Grand Theft Auto už nějakou dobu. Velké haló vyvolal také u GTA: San Andreas, ze kterého najednou – bez varování – zmizela část songů. Je otázkou, proč si Rockstar nezajistí licence na delší dobu, obzvlášť když se tituly série GTA hrají tak dlouho po vydání.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na