GTA 4 zmizelo ze Steamu. Ale může za to Microsoft

Včera došlo ke zvláštní situaci, kdy oblíbená hra Grand Theft Auto 4 náhle zmizela z nabídky platformy Steam. Okamžitě se objevily nejrůznější spekulace, proč se tak stalo. Nyní se k situaci vyjádřilo samotné vývojářské studio, podle kterého problém souvisí s Games For Windows Live.

Grand Theft Auto 4 bylo původně vytvořeno pro platformu Games For Windows Live. Ale vzhledem k tomu, že Microsoft ukončil podporu programu Games For Windows Live, není momentálně možné generovat nové klíče, které jsou zapotřebí pro prodej aktuální verze hry. Aktuálně zkoumáme další možnosti, jak GTA 4 na PC nadále nabízet. Budeme vás informovat nejrychleji, jak to bude možné,” stojí v prohlášení Rockstar Games.

Nejde tak o problém s propadlou licencí na hudbu, jak se spekulovalo a která skutečně bývá častým důvodem podobných stažení z prodeje. Aktuálně Rockstar Games zkrátka nemá, jak generovat nové aktivační klíče.

Je každopádně trochu zvláštní, že Rockstar problém neřešil v předstihu, ale teprve tehdy, kdy dopadl na zákazníky. Pravdou ale je, že prodeje GTA 4 už nebudou nikterak významné, když dnes je synonymem série GTA 5, které se i dlouhé roky po vydání prodává stále skvěle.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na