Half-Life: Alyx představeno. Podívejte se na první video

Po nedávném oznámení Half-Life: Alyx udělalo vývojářské studio Valve další krok a chystanou hru určenou pro virtuální realitu podrobně představilo, a to včetně prvního traileru se záběry z hraní. Hra vyjde v březnu 2020, a to na platformě SteamVR. Podporovat bude zařízení Valve Index, HTC Vive, Oculus a Windows MR.

Nové Half-Life sice není vytouženým třetím dílem, přesto ho ale autoři prezentují jako plnohodnotnou hru, nikoliv jen nějakou hříčku pro virtuální realitu. Hráči budou požívat své ruce za účelem střílení či nabíjení zbraní. Proto bude pochopitelně zapotřebí nějaký ten VR ovladač.

Trailer Half-Life: Alyx ukazuje typicky postapokalytický herní svět, známé nepřátelé v podobě Combine vojáků a nepříjemných Facehuggerů. Na konci nesmí chybět oblíbený a tajuplný padouch G-Man. Jeho cíle opět zůstávají zahaleny tajemstvím.

Half-Life Alyx se odehrává před druhým dílem

Half-Life Alyx se zhostíte stejnojmenné hrdinky, která měla v Half-Life 2 důležitou roli ještě coby NPC postava. Příběh nového Half-Life pro virtuální realitu je časově umístěn mezi první a druhý díl. Vaším cílem bude dostat se do citadely Combine, odkud nepřátelé podnikají svůj pokus o ovládnutí City 17.

Pomocníkem bude Alyx její otec, doktor Elic Vance, díky jehož vynálezům se hrdinka bude moct postavit jednoznačné přesile jednotek Combine.

Chybět nebude editor úrovní

Half-Life: Alyx využije také platformy Steam Workshop, díky které se do hry po vydání dostanou také výtvory fanoušků. Valve nyní aktualizuje editor úrovní Hammer o nové nástroje pro VR integraci do Source 2 enginu.

Half-Life Alyx už je možné předobjednat na Steamu, a to za cenu 50 EUR, přičemž aktuálně platí 10% sleva. Majitelé Valve Index obdrží HL: Alyx zdarma. Kdo si tento hardware pořídí do konce roku 2019, dostane pak začátkem příštího roku virtuální tematické dárečky.

Half-Life: Alyx – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na