Harry Potter: Wizards Unite vyšlo konečně v Česku. Stojí za ním autoři Pokémon GO

Hráči v zahraničí už si nějakou dobu mohou užívat bezplatnou hru podle slavné licence, která však herně vychází z jiného fenoménu. Za Harry Potter: Wizards Unite totiž stojí vývojářské studio Niantic, které má na svědomí také Pokémon GO, který před pár let spustil doslova mánii, kdy lidé vyráželi do ulic v rámci rozšířené reality chytat pokémony. Našinec si na pokémonovského Harryho Pottera musel chvíli počkat, ale teď už může hru zdarma oficiálně stahovat z Google Play nebo App Store.

Jak už bylo řečeno, Harry Potter: Wizards Unite vychází přímo z Pokémon GO, a tak nepřekvapí, že vás vyžene do reálných ulic chytat mobilním telefonem postavičky známé z příběhů o mladém kouzelníkovi od spisovatelky J. K. Rowlingové. Je samozřejmě otázkou, zda se Nianticu podaří zopakovat ohromující úspěch. Přeci jen to působí tak trochu jako nastavovaná kaše. Nicméně, zvolená značka je natolik silná, že by hráče přitáhnout mohla.

První čísla se přitom jeví docela pozitivně. Za prvních 24 hodin si ve Spojených státech amerických a Velké Británii hru stáhlo více než 400 tisíc lidí. Aktuálně je titul dostupný na 130 trzích a stažení rychle přibývají.

Harry Potter: Wizards Unite – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na