Hearthstone se příští rok dočká tří nových rozšíření. Adventures se ale nevrátí

Oblíbená virtuální karetní hra Hearthstone se v roce 2018 dočká tří nových přídavků, prozradil kreativní ředitel projektu Ben Thomson. Těšit se tak můžete na nové karetní sety a mise. Oblíbený mód Adventures se ale nevrátí.

Důvodem je problém s vyvážením. Blizzard by Adventures musel výrazně zjednodušit, aby se k novým kartám dostali všichni hráči. To by ale bylo velmi frustrující pro zkušené hráče. V případě misí mají autoři mnohem větší volnost co se týče obtížnosti. Zejména nový Dungeon Run, který z Hearthstone dělá téměř roguelike hru, poskytuje dostatek výzev.

Titul nabízí ale i jinak dost obsahu pro hráče, kteří se chtějí věnovat singleplayeru. Seniorní designer Peter Whalen uvedl, že se Blizzard velmi zlepšil ve vytváření mnohem zajímavější a mnohostrannější metahry, která se dále vyvíjí – s ohledem na rozdělení legendárních karet a s tím spojenými náklady, které zajistí, abyste se udrželi ve hře.

Vzrušení z balíčku karet

To, že existují extrémně vzácné sběratelské karty a že trvá než dostanete dohromady všechny karty a balíčky, k tomu zkrátka patří. Dříve se takřka ve všech balíčcích vyskytovaly určité stejné karty, což mnoho hráčů od dalšího hraní odrazovalo. Pomáhá také, že každá třída má dvě legendární karty. Pokud se vám jedna z nějakého důvodu nehodí, můžete stále zařadit druhou.

Pokud jde o cenu karet v Hearthstone, provedl Blizzard určité změny. Například zabránil tomu, aby si hráč vytáhl dvě stejné legendární karty. Zároveň zavedl podmínku, že v prvních deseti balíčcích bude alespoň jedna legendární karta. Také speciální eventy by hráčům měly usnadnit získání výjimečných karet.

Cílem autorů je, aby se hráči při otevírání balíčku karet cítili dobře. Mají mít pocit, že za své peníze získávají nějakou protihodnotu a zažívat příjemné vzrušení.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na