Star Citizen prodává už i virtuální pozemky, komunita je rozdělená

Chris Roberts se svým týmem přišel na to, jak získat od hráčů ještě více peněz na vývoj rozsáhlého projektu vesmírné simulace Star Citizen. Poté, co vydělali obrovské sumy na prodeji vesmírných lodí, zkoušejí teď to samé s pozemky.

Spustili tak možnost koupit si licenci na kousek planetárního prostoru, zprvu pouze za skutečné peníze (4 km² stojí 60 dolarů), časem – až bude hra oficiálně spuštěna – bude možné pozemky kupovat také za herní měnu UEC. Jak se ukazuje, toto rozhodnutí působí na komunitu jako červený hadr a momentálně se v příslušných diskuzních fórech neřeší nic jiného.

Pro vývojáře logický krok

Z hlediska vývojářského studia Cloud Imperium jde o naprosto logický krok. Když si uvědomíte, že jen prodejem virtuálních lodí jsou ve Star Citizen schopni vydělat milion a půl dolarů za pouhé dva dny, je jasné, že v pozemcích je obrovský potenciál. Autoři navíc na webových stránkách vysvětlují, že získané prostředky použijí na další vývoj hry a její rozšíření.

Rostoucím problémem celého projektu je rozdělující se fanouškovská základna. Na jedné straně stojí ti, kdo nadšeně kvitují jakoukoliv novinku a bezmezně věří Chrisi Robertsovi a jeho vizi. Na té druhé jsou potom ti, co tvrdí, že to Roberts s monetizací nehotového virtuálního obsahu už přehání. Tato skupina přitom v poslední době roste a prodej pozemků jí dává nový vítr do plachet. Ostatně,  není divu – lze si jen obtížně představit, jak tým může rozumně investovat už vybraných 167 milionů dolarů, což přesahuje rozpočty většiny her.

Nejprve je třeba koupit licenci, následně ověřit pozemek pomocí vysílače a nakonec si ho zaregistrovat v kanceláři UEE.

Místo na slunci

Hráči si přitom nekupují přímo pozemky, ale jak už bylo řečeno – pouze licenci na ně, aby později mohli vznést nárok. Majitel licence obdrží vysílač, který zabodne do země a může pak prostřednictvím modulu zaregistrovat souřadnice požadovaného pozemku. Modul potom přinesete do kanceláře UEE, která vám dá povolení k záboru pozemku za předpokladu, že už není v držení někoho jiného. Váš pozemek se pak těší ochraně UEE.

Momentálně lze koupit pouze licence, samotný zábor pozemku ještě není možný. Řada hráčů se ale už teď obává toho, že jde o další krok Star Citizen směrem k pay2win herní kultuře. Obávají se, že to dojde tak daleko, že spekulanti dopředu skoupí ty nejlepší pozemky za skutečné peníze, a to ještě předtím, než si na ně skuteční hráči vydělají v herní měně.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na