Špatná čísla EA. Po vydání Star Wars: Battlefront 2 se hodnota firmy propadla o 70 miliard

Kontroverze kolem mikrotransakcí ve hře Star Wars: Battlefront 2 má podle všeho vážný dopad na cenu akcií společnosti Electronic Arts. Ty totiž v průběhu listopadu klesly o 8,5 %, což znamená propad o 3,1 miliardy dolarů neboli přibližně 70 miliard korun.

Kolísání akcií je poměrně běžné, analytici se však shodují, že v této míře a v tomto čase ho lze skutečně připsat zejména negativním ohlasům na Star Wars: Battlefront 2. Obzvlášť když konkurenční společnosti Take-Two a Activision Blizzard ve stejném období dokázaly připsat 5 %, respektive 0,7 %.

Černý pátek se nepovedl

Situaci podle všeho nezachránil ani Black Friday, kdy většina firem v tomto odvětví dělá největší obraty. Pro EA však nebyl úspěšný a prodeje Star Wars: Battlefront 2 (recenze) opět zůstaly za očekáváním. O moc úspěšnější nebylo ani Need for Speed: Payback (recenze), které se letos příliš nepovedlo a kontroverzi s mikrotransakcemi si užilo také, jen v menším měřítku.

Někteří analytici hovoří o tom, že by se celý herní průmysl měl zamyslet nad nějakým způsobem autoregulace. Mikrotransakce jsou totiž už jeho pevnou součástí a nevole části hráčů na tom pravděpodobně nic nezmění. Momentálně jsou ale do her implementovány dosti na divoko a pokaždé jinak. Určité standardy by pomohly nastavit pravidla, která by mohla vyhovovat i hráčům.

Jinak totiž hrozí, že se na mikrotransakce zaměří vlády jednotlivých států a začnou je regulovat zákony. Poslední události ostatně už spustily sérii kontrol ze stran úřadů, zda náhodou v případě mikrotransakcí nejde o hazard.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
prd
Host
prd

pro firmu, která má celkovou tržní hdnotu v bilionech (105 miliard dolarů) je tohle sotva nějaká ztráta. Navíc tato hoadnota je silně promněnlivá. Star Wars BF s tám má opravdu malý vliv.

Tonda Chytrý
Host
Tonda Chytrý

Lepší by bylo zkontrolovat žaludky některých oligarchů zevnitř, např. u EA by to mohlo být velmi výživné.

eM
Host
eM

To celou dobu říkám.
Hráčům mikrotransakce sice vadí, na druhou stranu jim ty peníze stejně daj. Kdyby se jim na to vyprdli tak to prostě nedělaj…

pete
Host
pete

hahahaha, snad je disney za takovéto pošpinění SW značky pořádně podusí, hamouny jedny