Hideo Kojima – hovory nejen o Death Stranding

Magazín Vulture nám přinesl celkem zajímavý výtah z události, která se konala pár dní před vydáním hry v londýnské pop-up gallery v Chelsea. Na této události nechyběli tvůrce Hideo Kojima, ani herec Norman Reedus. Reedus se na začátku akce ještě stihl podepsat na stěnu věnovanou právě tvůrci hry. Ta obsahuje 56 černobílích fotek Hidea Kojimy a nyní již tři páry otisků dlaní členů herecké obsazení. Společně s Reedusem zde svou “stopu” zanechaly Lindsay Wagner a Tommie Earl Jenkins.

Hideo Kojima a Norman Reedus

Nelehké dětství lze promítnout i do hry

Kojima se v něm mimo jiné zmiňuje i o své minulosti a vzpomínkách z ní. Ty se do tvorby a samotné hry neskutečně promítly. Už jako menší dítě se prý cítil velmi izolovaný. I přes to že byl třídním šaškem a měl dost přátel. Rozporuplný pocit z jeho dětství promítl tedy do multiplayeru hry. Dle jeho slov je důvod této nepřímé interakce mezi hráči pocit, že je vše v pořádku a uvolnění se od samoty. A hlavně to, aby si hráč mohl při objevení náhodných stop v půlce cesty s nákladem říct:”Jo, přece jen tu nejsem sám”.

V rozhovoru tento génius herního průmyslu, z jehož pera vznikla například série Metal Gear Solid rozhovořil o tom, jak samotný tvůrčí proces hry probíhal. O všemi milovaném P.T. Demoverzi hororové hry z pera Kojima – Del Torro, které už se nikdy nedočkáme. O tom, jak ani tato hra dle něj nepřekoná teror první hodiny a půl Death Stranding. Své první chvíle ve hře se hráči začínají – doslova – učit chodit. Přesně jako malé děti. A stres z možnosti poničení nákladu, který je ve hře víceméně základem propojení zbytků civilizace, je všudypřítomný. Nemluvě o přítomnosti neviditelných potvor ze záhrobí zvaných BTs [:býtýs:]

Nejvtipnější věc? Reedusova kočka

Slova se ke konci ujal i hlavní protagonista Norman Reedus. Ten zavzpomínal na výbornou atmosféru, která během vzniku hry panovala. Padla také zmínka o diskuzích mezi těmito dvěma na téma pokračování Death Stranding, které by však nemělo navazovat na momentální novinku. Během několikátého a namáhavého procesu zaznamenávání motion capture se z herce a Hideo Kojimy stali velmi dobří přátelé. Kojima si pak vzpomněl na příhodu spjatou s večeří u Reeduse doma. Během jídla si to prý Reedusova kočka nakráčela doprostřed místnosti, zastavila se a pozvracela. Kojima se vzpomínkou na tuto událost asi poprvé za celou konferenci pořádně, zeširoka rozesmál a konstatoval “celkem vtipná kočka”.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Odpověď je: 42

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na