Horizon: Zero Dawn vyšlo na PC v dezolátním stavu. Programátor objevil kritickou chybu

Foto: Horizon: Zero Dawn

Od vydání dlouho očekávané PC verze jedné z nejlepších her pro konzoli Playstation 4 – Horizon: Zero Dawn – uplynulo teprve pár dní, ale namísto toho, aby se hráči dělili o skvělé zážitky z hraní, plní se internetová fóra a sociální sítě stížnostmi a problémy všeho druhu. Kromě toho, že ve hře haprují animace a aktualizace umělé inteligence, se až podezřele často objevuje padání celé hry. Jeden ze znalých uživatelů si teď dal obzvlášť hodně práce s tím, že prošel zdrojový kód hry, kde očekával nejrůznější chyby a skutečně tu narazil na zajímavé a dosti znepokojivé zjištění.

Anonymní programátor se o slovo přihlásil na síti Reddit a podělil se s ostatními o obzvlášť kritické místo ve zdrojovém kódu PC verze Horizon: Zero Dawn. Program se podle snaží o získání přístupu k “Adrese 0” v paměti. Příkazy tohoto druhu ale bez výjimky vedou k pádu celé hry, což mnohé vysvětluje. Podle programátora jde o jasný důkaz “odbyté práce” a běžně se vyskytuje v testovacích verzích větších projektů, ale do vydání se prakticky vždy podaří odstranit.

Vývojářské studio Guerilla Games se k celé věci zatím nevyjádřilo, ale už dříve oznámilo, že pracuje na řešení nejvážnějších problémů PC verze Horizon: Zero Dawn. Projekt ale pro autory není prioritou, a tak je otázkou, kdy se opravy dočkáme.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 6 Prumer: 3.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na