Hráči se postavili proti EA. Vadí jim hazard ve FIFA 18

Kauza mikrotransakcí ve hrách, především pak těch od Electronic Arts, nekončí. Po problémech se Star Wars: Battlefront 2 a Need for Speed: Payback přišla nyní na paškál jedna z komerčně nejúspěšnějších sérií firmy – FIFA.

FIFA 18 (recenze) je totiž jednou z těch her, které jsou mikrotransakcemi doslova prošpikované. Nejvíce peněz společnosti EA generuje Fifa Ultimate Team (FUT), ve kterém si hráči mohou kupovat kartičky a získávat tak lepší hráče pro svůj virtuální tým.

Hráči nemají jistotu, co za peníze dostanou

Na balíčky kartiček si sice můžete vydělat pravidelným hraním. Jenže abyste získali zajímavé hráče, potřebujete balíčků spoustu, protože ti nejlepší hráči jako třeba Lionel Messi jsou v nich zastoupeni zcela minimálně. Spousta hráčů tak raději sáhne do kapsy, aby si balíčky mohla kupovat rychleji. Jenže tento postup nese prvky hazardu, protože si hráči nekupují konkrétní kartičku fotbalisty, ale šanci, že nějakou pěknou získají.

Sociální sítě aktuálně zaplavil hashtag #FixFifa, kterým hráči vyzývají k bojkotu oblíbené herní série, a to do doby, než Electronic Arts celý systém “opraví” nebo ještě lépe zruší. To se ale dá jen těžko očekávat, protože právě příjmy z FUT se často dostávají jako samostatná položka i do prezentace finančních výsledků firmy – tak důležité pro ni jsou.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
paul91
Host
paul91

Nějak jsem přehlédl, že hazard je s malým h. Tak jsem myslel, že někomu vadí Eden Hazard, případně jeden z jeho dvou bratrů 😀

jakub
Host
jakub

Správnej přístup hráčů. Dovolil bych si ještě zmínit, že Counter strike (CSGO) je jedna velká verbež, kupování skinů, nejdražší skiny vás stojí kolem 200 euro a dostane rúžovej skin na zbran. Oproti jiným hrám, kde se hráči bouří a proti tomuto přístupu mikrosankcí se hráči bouŘÍ. Ze CSGO se stal jeden velkej hazard, kde jde vývojářům jen o peníze. Hra je ve skutečnosti horší a horší. Dále společnosti začínají pouštět na trh alpha verze, jejichž vývoj trvá i 5 let, pomalý vývoj bugy, hackři, optimalizace ( někdy hru ani nedokončí). Je vidět, že hráči musí bojkotovat proti tomu co se… Číst vice »

d@rkWolf
Host
d@rkWolf

Nová doba…znáte to. Já nový hry v podstatě nehraju. CS hraju občas 1.6(než zabijou všechny servery co ještě zbejvaj) a nechápu růžový skiny na zbraně. Za alfa verze neplatím, očekávám za jednu cenu kompletní hru, pokud ju nedostanu, ať si ju narvou do špic.

Brain
Host
Brain

Jenze skiny te nikdo nenuti kupovat a neovlivnuji hru samotnou. To je velkej rozdil od battlefrontu kde Darth Vader je nejlepsi postava a nemuzes ji hrat ani, kdyz si hru koupis za plnou cenu narozdil od CSka…stejne plati pro fifu…kazdej chce v teamu ronalda, messiho atd..ale dostat ho je jak vyhrat v loterce. Kdezto skin v CSku ovlivnuje jen vzhled…nepotrebujes ho k lepsi sanci vyhrat….to, ze ho chces, protoze ho maj kamosi a nebo se ti libi…je tvoje vec.