Hráči se vzbouřili a zvítězili. Star Wars: Battlefront 2 nebude Pay2Win titulem

Takzvané lootboxy, tedy balíčky s náhodnými předměty, které se kupují za skutečné peníze a nesou prvky hazardu, se staly nejožehavějším tématem před vydáním Star Wars: Battlefront 2. Nevole hráčů byla taková, že mohla napáchat škody na marketingu hry.

Šlo především o to, že původně měly lootboxy  Star Wars: Battlefront 2 obsahovat všechny zbraně a další prvky hry, které lze v jiných hrách získat pouze tím, že dosahujete hraním určitých výsledků a postupně se zlepšujete. V tomto případě by ale bylo možné si teoreticky úplně vše zaplatit.

To je ve spojení se skutečností, že Star Wars: Battlefront 2 je primárně multiplayerovým titulem, ve kterém soupeříte proti dalším hráčům, smrtící pro vyvážení hry. Jednoduše by hráči, kteří jsou ochotni platit za předměty, měli obrovskou výhodu nad ostatními, aniž by měli lepší hráčské schopnosti.

Co se změní?

Nakonec tedy Electronic Arts pod obrovskou vlnou kritiky hráčů couvlo a rozhodlo se zapracovat tyto změny:

  • Epické kartičky Star Cards nebude možné získat v rámci lootboxů, ale pouze tak, že si je sami sestavíte z různých materiálů, které však v lootboxech najdete. Některé kartičky budou vyhrazeny pouze hráčům, kteří si koupí některou ze speciálních edic hry.
  • Kartičky Star Cards budou navázané na úroveň hráče. Začátečník tak nebude moct aktivovat kartičky určené pro zkušené hráče.
  • Z lootboxů zmizí většina zbraní. Ty budou navázané na určité milníky v hráčově postupu, což znamená, že je budou možné získat výhradně hraním.
  • Předměty určené jen pro určité herní třídy bude možné získat pouze hraním, nikoliv nákupem.

Tvůrci prohlašují, že systém lootboxů není definitivní a i po vydání hry bude procházet revizemi a možnými změnami, které si vyžádá vyvážení hry.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na