Hráči si připlatí. Ceny grafických karet opět stoupají

Jakoby nárůst cen prakticky všech grafických karet, jehož jsme byli svědky v posledním půl roce, nestačil. Začátkem nového roku se podle informací z tchajwanských výrobních linek, kde vzniká většina světové produkce této komponenty, chystá další zdražování. 

Tentokrát k tomu mají výrobci grafických čipů AMD a Nvidia, stejně jako výrobci samotných grafických karet, dobré důvody. Už několik měsíců prudce stoupají ceny za operační paměti, které se na moderních grafických kartách vyskytují ve stále vyšší kapacitě.

Především AMD pak dlouhodobě nezvládá uspokojovat poptávku po svých nejnovějších grafických kartách, což dost pravděpodobně souvisí s neustále rostoucí poptávkou těžařů kryptoměn. Například modely AMD RX Vega prakticky nejsou k mání nebo jen za přemrštěné překupnické ceny.

V případě Nvidie oficiální zdražování zřejmě už započalo. High-endové modely GTX 1070, GTX 1070 Ti a GTX 1080 už v minulých dnech zdražily přibližně o 500 Kč.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tonda Chytrý
Host
Tonda Chytrý

Nepřiplatí, počkám až na prudké zlevnění. Fuck you.

Dodo
Host
Dodo

Tak to si počkám pěkně dlouho. Kryptoměny se teprve rozjíždějí.

DušanMM
Host
DušanMM

Je to byznys,nejlepší když vyjde občas hra která je záměrně utažená aby donutila upragrovat pc a pak vyjde další díl který jede na slabších pc na ultra. Mám gtx 780 nataktovanou a amd fx 8 jádro a vše na ultra i hry s větší paměti na grafiku než mám.