Intel Coffee Lake se neobejde bez nové základní desky

Kolem chystaných šestijádrových procesorů společnosti Intel s kódovým označením Coffee Lake panovaly dlouho nejasnosti, jaký socket vlastně budou používat. Nakonec vyšlo najevo, že to bude starý dobrý socket LGA 1151, což vzbudilo naděje, že by nové procesory mohly být kompatibilní se stávajícími základními deskami.

Naděje však netrvaly příliš dlouho. Zařízl je výrobce základních desek ASRock, který na rovinu prozradil, že z kompatibility nic nebude a pro Coffee Lake budou nutné nové základní desky se socketem LGA 1151. Takže zájemci o nové procesory budou mít výměnu o něco složitější a samozřejmě také dražší. Alespoň budou moct využít operační paměti DDR4.

Intel bude zákazníky muset lovit na jiné výhody. Tou zřejmě největší je opravdu vysoká taktovací frekvence, která u špičkového modelu dosáhne až 4,7 GHz. Výkon na jednom vlákně tak bude opravdu zajímavý, na více vláknech pak jistě obstojný.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na