Špatná zpráva pro hráče. Radeon RX Vega 64 má neskutečný výkon v miningu kryptoměny Ethereum

Už měsíce trvá situace, kdy je na trhu nedostatek nejvýkonnějších karet společnosti AMD. Grafické karty jako Radeon RX 580 totiž vykupují těžaři takzvaných kryptoměn jako je například Ethereum. Důvodem je nejlepší poměr ceny a výkonu, který v této činnosti nabízejí. Někteří mineři si dokonce pronajímají celá letadla, aby zásilku grafických karet měli “doma” co nejdříve. Mohou tak vydělat o pár milionů dolarů navíc, protože čas jsou v tomto případě peníze. Cena měny Ethereum totiž neustále roste.

Neskutečný výkon v těžbě

Z tohoto hlediska není pro hráče dobrou zprávou informace z Velké Británie, podle které bude novinka od AMD – Radeon RX 64 – pro těžaře virtuálních měn extrémně zajímavá. Ve fóru britského obchodníka Overclockers se ke slovu přihlásil místní guru Gibbo, který má vždy dobré informace o zatím nedostupných grafických kartách.

Podle něj hodnota takzvaného Hashrate, tedy výkonu v těžařských operacích, dosahuje u Radeonu RX Vega 70 až 100 MH/s. To je opravdu hodně a minery tato čísla jistě nenechají chladnými. Vsadil bych se, že už nyní žhaví linky, aby se dostali k co největšímu množství nových radeonů, ať to stojí, co to stojí.

Tradiční obchod Overclockers, který dobře ví, kdo jsou jeho stálí a především dlouhodobí zákazníci, se však podle svého vyjádření pokusí zajistit, aby si hráči mohli grafické karty Vega koupit za normální cenu. To pravděpodobně znamená, že poptávku od těžařů etherea budou filtrovat.

AMD Radeon RX Vega 64 – neskutečný výkon v těžbě kryptoměny Ethereum

Potvrzení z jiných zdrojů

Informace od Gibba de facto potvrdil pro magazín Videocardz také zaměstnanec jednoho z partnerů AMD, pravděpodobně výrobce finálních grafických karet. Také podle něj nabídne Radeon RX Vega 64 brutální výkon pro těžbu – měl by se však držet pod 100 MH/s.

Abychom to celé zasadili do kontextu, uveďme, že na Ethereum tak oblíbený Radeon RX 580 dosahuje na Hashrate 23 MH/s, Radeon R9 390X pak 28,3 MH/s a Geforce GTX 1080 Ti stále ještě nesrovnatelných 31,3 MH/s.

Bohužel nelze předpokládat, že se všichni obchodníci budou chovat jako britský Overclockers, takže je nutno se obrnit trpělivostí, případně akceptovat vyšší ceny, případně rovnou nedostupnost grafických karet v některých obchodech.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na