Radeon RX Vega 2 – Asus plánuje verzi s duálním GPU

AMD Radeon RX Vega 64 - neskutečný výkon v těžbě kryptoměny Ethereum

Před pár dny jsme informovali o tom, že spojení více grafických karet prostřednictvím Crossfire není pro AMD do budoucna příliš důležité téma. Už ovladače pro nové grafické karty AMD Radeon RX Vega 64 s ním příliš nepočítají. Proto nebudou dávat velký smysl ani grafické karty s duálním grafickým procesorem, protože bez neustálé podpory novými Crossfire ovladači na nich nové hry budou fungovat špatně nebo vůbec.

Přesto však velký partner AMD, společnost Asus, podle všeho pracuje na grafické kartě se dvěma GPU Radeon RX Vega 64. AMD svým partnerům dalo už před několika týdny volnou ruku ohledně vývoje vlastních modelů s grafickými čipy Vega 10. Asus tuto volnost využívá k postavení “absolutního monstra” – grafické kartě se dvěma neořezanými grafickými čipy Vega-10-XT, které jinak pracují na kartě Radeon RX Vega 64.

Produkt není určen pro masy

Podobná grafická karta by měla čistý výpočetní výkon 50 TFLOPS a 25 TFLOPS u jednoduché přesnosti (FP32). Tak vysoký výkon má ale i své potřeby. Očekávaných 600 TDP si vyžádá tekuté chlazení.

Asus neplánuje tuto variace Radeon RX Vega prodávat ve velkých sériích a těch několik exemplářů si nechá patřičně zaplatit. Stejně jako v případě dřívějších experimentů chce společnost především ukázat, čeho jsou její vývojáři schopní. Grafické monstrum tak bude plnit roli marketingového nástroje, nikoliv komerčního produktu. Navíc se ho těžko dočkáme před koncem tohoto roku.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na