Intel Core i3 8350K – malé čtyřjádro porazí Core i7 7700K

Intel chce v rámci série Coffee Lake do modelové řady procesorů Core i3 poprvé přinést pravá čtyřjádra, i když bez hyperthreadingu. Hodně zajímavě vypadá zejména Core i3 8350K, který lze jednoduše přetaktovat pomocí multiplikátoru.

Server HotHardware nyní upozornil na první benchmarky tohoto procesoru, které vypovídají o obrovském výkonu tohoto procesoru.

Intel Core i3 8350K sice nepodporuje turbo boost, ale s taktem 4 GHz poskytuje procesor v integrovaném benchmarku programu CPU-Z značný výkon na jednom vlákně. S výsledkem 503,3 bodů překonává dokonce Intel Core i7 6700K (4 Ghz) a je dokonce rychlejší než Core i7 7700K (4,2 Ghz).

Změny architektury

V jednoduchých operacích je tedy Core i3 8350K extrémně rychlý. Jinak to samozřejmě vypadá ve chvíli, kdy je třeba zatížit více vláken. Potom se projeví výhoda hyperthreadingu, který tento procesor postrádá.

Výrazně zvýšený singlethreadový výkon však napovídá, že se Intelu v Coffee Lake povedly docela významné změny architektury a nejde jen o vyšší frekvence.

Pokud nebude cena Intel Core i3 8350K ve srovnání s Core i5 a i7 příliš vysoká, mohl by si tento procesor najít docela dost zákazníků.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na