Radeon RX Vega 64 – AMD chce nižší ceny

AMD Radeon RX Vega 64 - neskutečný výkon v těžbě kryptoměny Ethereum

Radeon RX Vega 64 je v obchodech momentálně k mání pouze jako Radeon Pack nebo samostatně za horentní cenu, což rozhodně není situace, kterou by většina hráčů považovala za pozitivní. Gerald Youngblood se na Gamescomu k tomuto problému za AMD vyjádřil.

Podle něj se má cena grafických karet s tímto čipem pohybovat kolem doporučené prodejní ceny 499 dolarů, respektive 499 EUR, což je přibližně 13 000 Kč. “A to nejen na začátku prodeje, ale dlouhodoběji,” uvedl Youngblood.

Situace by se měla zlepšit

Poptávka byla na začátku velmi vysoká a AMD se rychle koncentrovalo na to, aby opět doplnilo sklady. To se podle Geralda Youngblooda také stalo. “Teď můžeme motivovat naše partnery k tomu, aby prodávali za ceny, které jsme doporučili.”

Dostatečné skladové zásoby jsou nutné k tomu, aby vůbec bylo možné těchto cen dosáhnout. Ale AMD nemůže direktivně nařídit cenu, za kterou se grafické karty mají ve finále prodávat. Záleží na samotných výrobcích karet a také prodejcích. AMD však podle vyjádření svého zástupce udělá vše pro to, aby se Radeon RX Vega 64 na doporučenou cenu dostal.

Drahé Radeon Packs

Většina nových nejvýkonnějších Radeonů se dnes prodá prostřednictvím takzvaných Radeon Packs. Ty obsahují sice zajímavé hry a navíc ještě slevu na hardware Ryzen, ale jsou také patřičně drahé. Ne každý zájemce o grafickou kartu chce tento balast kolem. Spekuluje se o tom, že k zavedení Radeon Packů AMD sáhlo proto, aby omezilo poptávku těžařů kryptoměn po těchto grafických kartách. Přídavky jsou totiž pro minery naprosto zbytečné a snižují poměr cena/výkon v těžbě virtuální měny Ethereum.

 

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na