Čínská investice do českého herního studia Bohemia Interactive

Foto: Bohemia Interactive

Je to již nějaký ten pátek, co se světem internetu šuškaly zvěsti o tom, že čínská společnost Tencent Holding má zájem o koupi podílu největšího a nejznámějšího českého studia Bohemia Interactive. Což se nyní stalo skutečností. Naštěstí společnost Tencent Holding nezískala většinový podíl, ale pouze minoritní podíl. Což znamená, že největší rozhodovací právo stále je v rukou Čechů, tudíž nemusíme očekávat žádné razantní změny v herním studiu.

Tato investice a spolupráce by mohla být spíše ku prospěchu a větší globalizací herních titulů vydávaných Bohemia Interactive. Kdo by třeba neznal herní tituly od tohoto studia tak mezi nejznámější hry současnosti patří rozhodně vojenský simulátor ARMA 3, loot and shoot Vigor, survival DayZ, nebo menší projekt Ylands.

Foto: Bohemia Interactive

„Jsme rádi, že prohlubujeme naše vztahy s Tencentem, jednou z nejvýznamnějších internetových i herních společností na světě. Těšíme se, že budeme pracovat na našich současných i budoucích projektech s podporou silného partnera, který nás po mnoho let zná a chápe náš jedinečný přístup k vývoji online her. Tímto krokem se zařazujeme po bok špičkových světových herních studií, ve kterých působí firma Tencent jako strategický investor. Jsou jimi například Epic Games, Paradox Interactive, KLEI entertainment a mnoho dalších,“ řekl Marek Španěl, CEO Bohemia Interactive.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na