Konkurence pro Need for Speed. Autoři Project CARS pracují na hrách podle filmu Rychle a zběsile

Šéf studia Slightly Mad Ian Bell netradičním způsobem v živém streamu jistého youtubera prozradil, že jeho společnost získala práva na hry podle filmové série Rychle a zběsile (Fast and Furious). Trochu popíchl také Electronic Arts, když prohlásil, že se prostřednictvím Need for Speed: Payback snaží svést na vlně úspěchu těchto filmů.

Slightly Mad Studio stojí za aktuální závodní peckou Project CARS 2 a na dalších šest let, tedy dobu trvání licence, bude mít zřejmě o zábavu postaráno. Po vzoru filmů jistě vznikne více než jen jedna hra.

Mikrotransakce ano nebo ne?

Ian Bell se však ve streamu zajímavě vyjádřil také k dalším skutečnostem. Například prozradil, že prvního Project CARS se prodalo 2,8 milionu kusů, což je na hru, která byla financována prostřednictvím Kickstarteru, ohromující číslo. Bell je zároveň pyšný na to, že dokázali hru zabalit do krabic a prodávat v takové podobě, jakou si pro ni představovali. Mířil tím pochopitelně na mikrotransakce, které hra neobsahovala.

To však neznamená, že by se tomuto modelu financování bránili. Chtějí ho však používat pouze v příhodných projektech. Bell prozradil také to, že uzavřeli partnerství s korejskou společností, pro kterou připravují mobilní hru Project CARS Go, která bude volně k dispozici a financovat se bude právě mikrotransakcemi.

EA zničila naši firmu

Šéf studia Slightly Mad ale stále neměl dost. Ian Bell považoval za nutné vyjádřit se k politice herního molochu Electronic Arts. Nazval jej dokonce “monstrem” a prozradil také proč. Jeho studio pro EA připravovalo Need for Speed: Shift a Need for Speed: Shift 2. EA tehdy nabídlo 1,5 milionu dolarů za to, že tvůrci budou pracovat exkluzivně pro ně a pro žádné další vydavatele a že zároveň vyvinou i třetí díl subsérie.

To se ale nikdy nestalo. Dva měsíce před očekávaným začátkem vývojářských prací EA projekt zrušila. “Zničili naši firmu. Zkusili opravdu všechno, aby nás “zabili”. Přetáhli nám některé zaměstnance, chtěli ukrást naše technologie. Opravdu nemáme rádi EA, fakt ne. Lidé, kteří tam pracují, jsou svině. Už s nimi nikdy nepůjdeme do žádného obchodu. Jsou to strašní lidé, kapitalistická monstra a Patrick Söderlund je nejhorším z nich,” nebral si Ian Bell absolutně žádné servítky.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na