Krvavou akci Agony museli zcenzurovat. Za jak dlouho ji dohrajete?

Vývojářské studio Madmind potvrdilo, že očekávaná hororová akce Agony vyjde po nečekaném odkladu 29. května. Prozradilo také, jak dlouho bude trvat její dohrání.

Příběhová kampaň, která je hlavní složkou Agony, zabere přibližně 12 hodin herního času, což na akci tradičního střihu není vůbec špatné. Konkurence se totiž většinou vejde do deseti hodin.

Autoři však na Twitteru uvedli, že dohráním příběhu zábava nekončí a hra tak pravděpodobně nabídne další módy a režimy, s nimiž si čas s titulem strávený můžete prodloužit.

Hra jen jakoby pro dospělé

V poslední době se Agony dostalo pozornosti zejména proto, že si na ní posvítila ratingová organizace ESRB. Když její zástupci viděli kopii hru zaslanou jim ke schválení, sdělili autorům, že v tomto stavu dostane titul rating “jen pro dospělé”.

To se zdá být nanejvýš logické, vždyť jde o dosti brutální, krvavou a hororovou hru. Jenže problém je v tom, že hry s tímto ratingem není možné vzhledem k interní politice Sony a Microsoftu vydat na konzolích Playstation 4 a Xbox One, kam Agony primárně míří (kromě toho vyjde také na PC).

To samozřejmě u vývojářů vyvolalo zděšení, a tak vzali do ruky cenzorské nůžky a hru upravili tak, aby získala rating “Mature”, což je sice v podstatě také hra určená pro dospělé, ale nikoliv výhradně, a tak na konzolích může vyjít. Stejná verze se objeví také na PC, zde však hráči dostanou okamžitě patch, který vrátí brutalitu na původní úroveň.

Je otázkou, jak moc citelný zásah do pojetí hry tato cenzura byla. Samotní autoři tvrdí, že nešlo o nic velkého, ale posoudit to budeme moct až poté, co hra vyjde.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lojzík
Host
Lojzík

Topinkáři mají smůlu a my si to na PC užijem v plné brutalitě. 😀