League of Legends drasticky zdražuje. Ceny za ingame předměty vzrostly až o 40 %

Vývojářské studio Riot Games oznámilo zdražení ingame měny ve svém online megahitu League of Legends. Prostřednictvím takzvaných Riot Points je ve hře možné kupovat například kosmetické doplňky. Zdražení proběhlo celosvětově, v některých regionech až o 40 %.

Pokud jde o Evropu, zde je zdražení v průměru 11%, v eurozóně potom 15%. Hůře už jsou na tom pouze Turecko a Uruguay – zde ceny vzrostly o 20 %, respektive 40 %. Poslední navýšení cen proběhlo v Evropě v roce 2015. Tehdy se zdražovalo o 10 %.

Již zakoupené body zdražení nijak neovlivní – nedojde tak například ke ztrátě jejich hodnoty. Navíc aktuálně probíhá akce, která má nepříjemnou zprávu trochu odlehčit, takže až do 5. března dostanete za každý nákup bonusové body.

Podle vyjádření Riot Games reflektuje zdražení různé hospodářské faktory jako jsou směnné kurzy, inflace a daňové zákony v jednotlivých zemích. Vzhledem k tomu, že tyto faktury se zemi od země velmi liší, jsou dopady zdražování různé. Došlo ke kompletnímu přepracování systému, který v konečném důsledku vede k tomu, aby autoři dostali ze všech regionů v podstatě stejné peníze. Jedno mají ale všechny oblasti společné: zdražení se nevyhnulo žádnému z nich.

Komunita kolem League of Legends reaguje na sociálních sítích na krok studia negativně. Podle většinového názoru má Riot Games už tak enormní zisky, že by je nemuselo ještě zvyšovat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 6 Prumer: 3.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
BoH
Host
BoH

Tak to přestaňte hrát a uvidíte, jak najednou budou zlevňovat 😀 I když naše ministryně by tvrdila opak 🙂