Chystá se Polda 7. Autoři žádají fanoušky o pomoc

Foto: Zima Software

Těžko bychom v našich luzích našli nějakého českého hráče, který by nepřišel do kontaktu s adventurní sérií Polda, jejíž první díl vyšel již v roce 1998. Po úspěchu, jehož dosáhl v roce 2014 nečekaně vydaný šestý díl, který byl po nepříliš vydařených pokusech s 3D grafikou opět návratem ke kořenům celé série, bylo otázkou času, kdy se poprvé objeví informace o tom, že se pracuje na dalším pokračování. Netrpělivému očekávání je dnešním dnem konec.

Tvůrci hry již dříve v rozhovorech prozradili, že se zafinancováním vývoje dalšího pokračování Poldy budou potřebovat pomoc od fanoušků a jejich slova se dnes potvrdila spuštěním kampaně na crowdfundingovém webu HitHit. Cílem kampaně je vybrat 400 000 korun a pokud jste příznivci série, nebo jen chcete pomoct se vznikem nové české hry, můžete přispět libovolnou částkou v rozmezí 99 – 49 999 Kč. Ke každé částce se samozřejmě vztahují příslušné odměny, jako je uvedení v závěrečných titulcích, návštěva dabingového studia či pizza párty s autory hry.

Kampaň potrvá celkem 44 dní a záleží pouze na lidech, zda se jí podaří dotáhnout do zdárného konce. Vzhledem k tomu, jak oblíbenou postavou policista Pankrác je, si však myslíme, že vývojáři se případného neúspěchu rozhodně bát nemusí.

Polda 7 – HitHit kampaň

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na