The Last of Us 2 od hráčů průměrně získává 45 %. Po autorech žádají přepracování mizerného příběhu

Foto: The Last of Us Part 2

Spokojenost hráčů s jednou z nejočekávanějších her tohoto roku – The Last of Us 2 – se příliš nelepší. Na serveru Metacritic sice průměrné hráčské hodnocení povylezlo z mizerných 39 % na o něco méně mizerných 45 %. Ale stále platí, že jde o podprůměr a čísla u takového titulu by měla být přeci jen jiná.

Na internetu už vznikla také petice, která od vývojářského studia Naughty Dog žádá předělání příběhové linky, která je hlavním zdrojem nespokojenosti hráčů. Oproti skvělému prvnímu dílu se její kvalita velmi propadla. Je zajímavé, že recenzenti příběh chválili, ale hráči na něm nenechávají nit suchou. Problematické jsou zejména postavy, které mnohdy jednají nesmyslně a také jejich inklinace k tématům v lince politické korektnosti.

Petice přitom rychle získává nové petenty. Je však vcelku jasné, že tvůrci k předělání příběhu nepřistoupí. Jde tak spíše o ukázku opravdové nespokojenosti hráčů s tím, jak The Last of Us 2 dopadlo a jaké jim po letech čekání přivodilo zklamání.

Řada médií přitom nízká hráčská hodnocení svádí na takzvaný review bombing. To je ale nepřesné. Tuto metodu komunita používá zejména tehdy, pokud se jí nelíbí nějaká okolnost spojená se hrou, nikoliv však hra samotná. V případě The Last of Us 2 jde ale o nepovedené aspekty hry jako takové.

Za zhlédnutí stojí také srovnání grafického provedení, které bylo prezentováno při představení hry na veletrhu E3 2018 a výsledku. Zde je jasně patrný grafický downgrade v podobě nižšího rozlišení textur, méně kvalitních světelných efektů nebo ne tak detailních modelů postav.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 6 Prumer: 3.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na