Letité GTA 5 nahání v prodejích vycházející Playerunknown’s Battlegrounds

Velmi zajímavý souboj momentálně svádí dvě slavná herní jména o prestižní čelo žebříčku Steamcharts, který měří prodeje na největší digitální platformě Steam.

Rok se pomalu chýlí ke konci, ale vláda Playerunknown’s Battlegrounds (recenze) stále nekončí. Přitom dosud se v čele žebříčku držela verze předběžného přístupu, teprve minulý týden hra vyšla oficiálně jako hotová. Dá se tedy očekávat, že na špici ještě nějakou dobu pobude.

Tedy pokud ještě více nezabere Grand Theft Auto 5, které vyniká nebývalou dlouhověkostí. Aby se hra prodávala tak skvěle ještě dva a půl roku (PC verze) po vydání, to se jen tak nevidí. Díky multiplayerové komponentě GTA Online však hře vůbec nedochází dech, a pokud autoři budou vydávat podobně zajímavé přídavky jako byl nedávný Doomsday Heist, může se opět vyšplhat na první místo.

Přídavek Doomsday Heist pro GTA 5 hru opět nakopl, a to i v prodejích.

Překvapivě dobře se daří také onlinovce Ark: Survival Evolved (recenze) a jejím přídavkům. Značka tak okupuje hned tři pozice v první desítce a její autoři mohou spokojeně počítat zisky.

Naopak zajímavé je, že se do první desítky nedostala očekávaná strategie Spellforce 3 (recenze), která v minulém týdnu obsadila třetí pozici, ale velmi rychle se propadla. Možná dojela na svou chybovost, ale také to, že oproti předchozím dílům upozadila strategickou komponentu a stala se víc standardním RPG, kterých je spousta.

Prodejnost na Steamu od 11. do 17. prosince

1. Playerunknown’s Battlegrounds
2. GTA 5
3. Ark: Survival Evolved Season Pass
4. Rainbow Six: Siege Year-3-Pass
5. Ark: Aberration
6. They Are Billions (preview)
7. Fallout 4 VR
8. Ark: Survival Evolved
9. Okami HD
10. Getting Over It with Bennett Foddy

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na