Life is Strange: Before the Storm – proč má jen 3 epizody a kdy vyjde?

Life is Strange: Before the Storm je prequelem a vypráví tak příběh, který je situován tři roky před původní Life is Strange. Vystačit si má s pouhými třemi epizodami a jedním bonusovým pokračováním. Vývoj probíhá ve studiu Deck Nine Games, zatímco na Life is Strange 2 pracují autoři jedničky z Dontnodu.

Scénárista Zak Garriss v rozhovoru pro Gamespot uvádí, že když se s vydavatelem Square Enix poprvé setkali, diskutovali o různých možnostech značky a co za příběh vlastně v Arcadia Bay chtějí vyprávět. Předem neměli nic v hlavě a přemýšleli o všech formách i délkách. Nakonec z toho vyplynulo, že pro tento životní úsek Chloe budou stačit tři epizody.

Originál nebo prequel?

A co si vlastně zahrát první, když k sérii přicházím nově? Původní Life is Strange nebo prequel Before the Storm? “Je to myšleno tak, že můžete dohrát a užít si kteroukoliv hru, je jedno, která z nich bude první, a pak tu další. Nic z naší hry nebude vycházet z originálu. Ale pokud jste původní hru hráli, narazíte na řadu známých obličejů a míst,” říká Zak Garriss.

Life is Strange: Before the Storm vychází 31. srpna pro PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na