Logitech kupuje společnost Streamlabs, která se soustředí na streamery. Cena transakce je 89 milionů dolarů

Výrobce počítačových periferií Logitech kupuje za 89 milionů dolarů (zhruba 2,1 miliardy korun) společnost Streamlabs, která mimo jiné stojí za oblíbeným streamovacím programem Streamlabs OBS. Nákup není nijak překvapující, vzhledem k tomu, že Logitech nevyrábí pouze klávesnice nebo myši, ale také webkamery a mikrofony, sloužící právě při streamování. Obchod by tak mohl pomoci k lepšímu spojení mezi hardwarem a softwarem.

Kalifornská společnost Streamlabs, založená v roce 2014, nabízí uživatelům nejrůznější nástroje pro vysílání na Twitchi, YouTube, Mixeru a Facebooku. V budoucnu by měla stále zůstat podpora různých platforem, stejně tak i veškerého hardwaru a softwaru, který je podporovaný dnes. Streamlabs se také na svém webu chlubí tvrzením o více než 15 milionech uživatelů. Údajně totiž až 70 procent streamerů na Twitchi využívá právě jejich nástroje. Otázkou zůstává, jak s těmito čísly zamíchá nový vysílací program, který v srpnu vydal Twitch. Zatím sice nenabízí tak širokou škálu možností ale lze předpokládat, že budou postupně přibývat.

„Byli jsme fanoušky Streamlabs a jejích softwaru už od té doby, kdy jsme s nimi před více než dvěma lety uzavřely partnerství. Jejich špičkový software doplňuje naše stávající portfolio a věříme, že společně dokážeme ještě více.“ vyjádřil se k celému obchodu stávající víceprezident a hlavní manažer Logitech Gaming Ujesh Desai.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Hráč s láskou ke komiksům a popkultuře. Příležitostný sportovec a milovník adrenalinu.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na