Lootboxy jsou hazard. Brusel chce tento herní nešvar zakázat celé Evropě

Hráči, kteří nelibě nesou současné zamoření her lootboxy, tedy krabicemi s neznámým obsahem, které lze kupovat i za skutečné peníze, získávají nečekanou podporu. Postupně se o této módě začíná mluvit i v nejvyšších patrech.

Naposledy se o velké pozdvižení postaral belgický úřad pro hazard, který ustanovil komisi, aby posoudila, zda v případě lootboxů skutečně nejde o hazard. A komise se shodla – že to hazard je.

Věcí se chopil samotný ministr spravedlnosti Belgie. “Kombinace skutečných peněz a návykového chování hodnotíme jako hazard,” uvedl Koen Greens. “Toto spojení her a hazardu je hlavně v mladém věku nebezpečné pro duševní zdraví dítěte.”

Zákaz v celé Evropské unii

Belgie proto nyní vážně zvažuje zákaz ingame prodejů, které jsou spojené s vysokým faktorem náhody. Pokud by bylo podle Greense, nevztahoval by se zákaz jen na Belgii, ale na celou Evropskou unii.

V případě, že by se belgický návrh skutečně uchytil, znamenalo by to pro herní průmysl velké změny. Právě prostřednictvím mikrotransakcí, jejichž jsou lootboxy nejviditelnějším projevem, v posledních letech herní společnosti vydělávají obrovské částky. Podle mnohých hráčů ale ingame nákupy kazí herní zážitek a je velmi kontroverzní, když se objevují ve hrách, které si hráči musí nejprve koupit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na