Má ještě smysl prodávat Xbox One? Obchod si to nemyslí, přidají se další?

Foto: Microsoft

Společnost Microsoft s velkou parádou oznámila, že exkluzivní tituly pro Xbox One od prvního dne vydání zahrne do své služby Game Pass, kterou si hráči mohou na měsíční bázi předplácet. V rámci několika dolarů, které každý měsíc zaplatí, tak dostanou přístup ke hrám, které by si jinak museli draze kupovat. Tyto hry budou přitom v rámci Game Pass k dispozici natrvalo.

Pro řadu hráčů to může být skvělá zpráva. Méně tak už pro obchodníky. První z nich, přední rakouský eshop Gameware.at, už se ozval, a to velmi razantně. Okamžitě delistoval všechny konzole Xbox ze svého sortimentu. Nenachází prý důvody, proč by měl nadále prodávat konzole, které mu přinášejí minimální výdělek a pouze práci, když chce Microsoft na softwaru vydělávat pouze sám. “Pokud někdo chce vydělávat sám, musí sám také odvést práci,” stojí v prohlášení obchodu.

Není na čem vydělat

Důvody jsou to více než pochopitelné. Obchodníci totiž už dlouho nevydělávají na prodeji samotných konzolí, které jsou k mání za co nejnižší cenu, nýbrž na následném prodeji her pro ně. Zejména pak takových, které jsou dostupné exkluzivně pro tu kterou konzoli – tam jsou prodeje nejvyšší. A zatímco Sony má pro Playstation 4 takových her spoustu, Microsoft jen minimum a i těch pár chce teď nabízet v rámci svého předplatného Game Pass. Prostor pro výdělky obchodníků je tak skutečně minimální.

Bude zajímavé sledovat, zda budou rakouský eshop následovat další obchodníci. Podle mě je to více než pravděpodobné a není vyloučeno, že Xbox One delistuje i nějaký ten větší hráč, což by Microsoft mohlo docela dost bolet.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na