Mapa Assassin’s Creed: Odyssey kompletně odhalena. Hra je o celých 60 % větší než předchozí díl

Tvůrci Assassin’s Creed: Odyssey už se dopředu pochlubili tím, že pro svůj titul chystají největší mapu v dosavadní historii této oblíbené série. Na podobném oznámení není nic moc zvláštního, protože hráči jsou zvyklí, že pokračování jsou obvykle větší a lépe vypadající.

Ovšem Ubisoft se podle všeho nesmířil s tím, že bude Assassin’s Creed: Odyssey o pár procent větší než Origins. Nyní odhalená kompletní mapa hry ukazuje, že nové dobrodružství bude disponovat o 60 % rozlehlejší mapou než Assassin’s Creed: Origins. Už ten přitom nabízel více než dostatek vyžití. Mapa Odyssey bude mít rozlohu 80 kilometrů čtverečních.

Když se na mapu podíváte blíže, zjistíte jednu zajímavou věc, která nárůst rozlohy do značné míry vysvětluje. Velkou část mapy totiž pokrývá moře, na čemž není vůbec nic divného, protože Assassin’s Creed: Odyssey se bude ještě více než předchozí díl soustředit na námořní souboje. I tento prostor tedy plně využijete. Pravdou ale je, že s mořem vývojáři přeci jen nemají tolik práce jako s modelováním terénu.

Každopádně ještě podstatnější než samotná plocha, ať už moře nebo pevniny, je to, jak moc se jí podaří naplnit atraktivním a zajímavým obsahem v podobě úkolů. Jejich repetitivnost totiž v minulosti sérii často trápila, tak snad si na ní tvůrci dají tentokrát pozor.

Assassin’s Creed: Odyssey vychází 5. října 2018, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Funboy
Host
Funboy

to jsou kecy přes 70 % ty mapy tvoří moře důkaz zde, pevnina byla přesunuta kus vedle kusu na levo výsledek je více než tristní.
https://imgur.com/3dU38kg

Pet
Host
Pet

“ať už souše nebo pevniny” ? Opravdu?