Microsoft potřebuje lepší hry pro Xbox One a PC. Kupuje proto Obsidian Entertainment, autory Pillars of Eternity a Fallout: New Vegas

Podle několika zdrojů společnost Microsoft právě dokončuje nákup vývojářského studia Obsidian Entertainment. Hráčům RPG titulů je toto jméno jistě dobře známé, vždyť stojí za tak skvělými počiny jako je série Pillars of Eternity, Knights of the Old Republic 2 nebo Fallout: New Vegas.

Přestože je Obsidian Entertainment renomovaným studiem, dlouhodobě se potýká s finančními problémy, které způsobuje především jeho nezávislost a nejistota zakázek. V roce 2012 podle serveru Kotaku stálo dokonce krůček od krachu. Nakonec firmu zachránil crowdfunding a sázka na vlastní tvorbu v podobě Pillars of Eternity (recenze druhého dílu). Ovšem stejně jako v případě jiného úspěšného studia – Ninja Theory – může být pro vývojáře důvodem obchodu především stabilita a finanční nezávislost. To s sebou ale pochopitelně nese daň v podobě ztráty tvůrčí nezávislosti, jakkoliv to tvůrci neradi slyší a zaklínají se tím, že jim do práce nikdo nemluví. Realita velkých korporací je ale už dostatečně profláklá na to, abychom podobným proklamacím museli věřit.

Microsoft potřebuje vlastní vývojáře

Případné pohlcení Obsidian Entertainment je zajímavé také z toho důvodu, že studio teprve nedávno oznámilo, že pro vydavatelský label Private Division, který spadá pod korporaci Take Two, připravuje dosud neoznámené RPG.

Každopádně Microsoft je v poslední době na nákupech, protože pro svou konzoli Xbox One nutně potřebuje zajímavé exkluzivní hry, které mu dlouhodobě scházejí. Na E3 tak oznámil skoupení studií Undead Labs, Playground Games, Compulsion a právě Ninja Theory. Tuto tvůrčí baterii by tak Obsidian zcela jistě vhodně doplnili svým zaměřením na RPG hry.

Jeden ze zdrojů uvádí, že Microsoft chce posílit také herní tvorbu pro PC, čemuž by nákup Obsidian Entertainment rovněž odpovídal.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Funboy
Host
Funboy

Jasně že to musel udělat, protože na windows 10 jim každý z vysoka sere :))) a proto potřebují víc herních titulů, který pojedou jenom na desítkách aby lidi přinutili k upgrade