Studio Telltale Games zkrachovalo. Jeho hry byly přitom velmi úspěšné

Někdy ani slušné prodejní úspěchy k uchování provozuschopnosti vývojářského studia nestačí. Obzvlášť tehdy, je-li studio řadu let špatně vedeno a jeho zaměstnanci jsou nespokojení. Přesně to se totiž přihodilo společnosti Telltale Games, o které se už nějakou dobu vědělo, že má specifické problémy, ale málokdo tušil, že jsou takového rázu, aby firma musela skončit. A přeci se to stalo.

Šéf společnosti Steve Hawley trpký konec potvrdil. “Byl to velmi těžký rok, kdy jsme s celým týmem pracovali na tom, dát firmě nový kurz. Bohužel nám ale došel čas. V tomto roce jsme částečně vydali to nejlepší v historii společnosti a sklidili za to velmi pozitivní ohlas. Prodejní čísla to ale bohužel nepotvrdila. S těžkým srdcem tak přihlížíme tomu, jak naši přátelé odcházejí, aby rozšířili náš způsob vyprávění příběhů v rámci herní branže.

Velká část z několika stovek zaměstnanců Telltale Games byla okamžitě propuštěna. Zůstává 25 posledních, kteří mají za úkol dokončit projekty nasmlouvané s partnery.

Velmi produktivní společnost

Zcela jisté je, že nevyjdou oznámené série The Wolf Among Us 2 a Stranger Things. Běžící série The Walking Dead by měla být ukončena po vydání druhé epizody, byť se objevily nepotvrzené informace, že má být dokončena.

Vývojářské studio Telltale Games v minulých letech proslulo vydáváním epizodických adventur využívajících známých značek. Kromě výše jmenovaných šlo zejména o Minecraft, Batman či Games of Thrones. V časech svého největšího rozpuku firma hry doslova chrlila a za svou historii dokončila několik desítek projektů.

V posledních letech ale stále častěji na povrch prosakovaly zprávy o špatném managementu, který měl mít na svědomí především bývalý šéf společnosti, Kevin Brunner. Ten se s firmou ostatně soudí. Přestože poslední projekty nebyly zase tak úspěšné, Telltale bylo v minulosti tak komerčně úspěšné, že by za normálních okolností končit nemuselo.

Ohodnoťte článek
[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Mohlo by vás zajímat

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

4 Komentáře zapnuto "Studio Telltale Games zkrachovalo. Jeho hry byly přitom velmi úspěšné"

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Standa
Host

Tohohle herního studia by bylo škoda, ale trh je nekompromisní. Na Minecraftu se jim myslím docela dařilo a Walking Dead je škoda 🙁

Spekoun
Host

Go Woke go Broke.

Jo pokud zamestnate SJW neo marxisty nic jineho se vam stat nemuze.

Ono se vyplaci hezky podpora zen a minoryt ale to ze na platy a benefity padne 2x vic nez u bezne spolecnosti to jim nevadi.

Ono jak se rika problem SOCIALIZMU je v tom ze drive ci pozdeji vam ty CIZI PENIZE DOJDOU.

Filip
Host

Když ti to nemyslí, tak nikde nic nepiš.

Kim
Host

O úspěšnosti studia bych trochu pochyboval. Batman byl jasný propadák.

TOPlist