Zpackaný Battlefield 5 poslal akcie Electronic Arts do silného mínusu. Hodnota firmy za jediný den klesla o 90 miliard

Očekávané se stalo skutkem. Akcionáři ve velkém ztratili důvěru ve společnost Electronic Arts. Ta se v posledních týdnech potýká s marketingovou katastrofou jménem Battlefield 5. Firma ohledně jejího plánovaného uvedení na trh udělala špatně asi vše, co mohla.

Nejprve vypustila do světa velkolepý trailer, jehož barevností, efektností a nadměrnou přítomností žen naštvala fanoušky série. Následně ohlásila všechny možné prvky a módy, které hra bude obsahovat. Jenže jen o pár týdnů později vyšlo najevo, že velká část z nich vůbec nebude přítomna v hotové verzi, ale chystají se až v podobě updatů časem. A aby toho nebylo málo, nakonec se včera ukázalo, že EA vývoj absolutně nestíhá a hru muselo odložit na nevýhodný termín na konci listopadu.

To vše vyústilo v to, že Electronic Arts bylo nuceno korigovat svá očekávání pro aktuální fiskální rok. Namísto očekávaných 5,55 miliard dolarů nyní firma počítá s obratem ve výši 5,25 miliard. Tuto sekvenci nepříznivých zpráv akcionáři včera ocenili dramatickým prodejem cenných papírů společnosti. Její hodnota klesla o bezmála 10 %, což vyjádřeno v absolutních číslech, znamená, že pozbyla hodnoty přibližně o necelé 4 miliardy dolarů, tedy téměř 90 miliard korun.

Problémy s Battlefieldem 5 přitom podle všeho zdaleka nekončí a podle různých spekulací budou dávkovány postupně. Akcionáři EA by tak měli být zcela jistě na pozoru.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na