Mimozemské DLC Contant pro Arma 3 je venku

České studio Bohemia Interactive oznamuje, že očekávané DLC Contact pro mil-sim titul Arma 3 je od dnešního dne dostupné pro hráče po celém světě.

V kampani First Contact se hráči vžijí do role operátora dronů NATO sloužícího ve fiktivní východoevropské zemi Livonia. Po objevení neznámého podpovrchového objektu a náhlém vstupu mimozemské lodi do naší atmosféry je hlavní hrdina vyslán, aby tuto mimozemskou přítomnost prozkoumal. Priority? Zjistit kdo jsou, a proč jsou tady. Uprostřed veškerého napětí a chaosu se však nevyhnutelně rozvíjí ozbrojený konflikt.

I když hráči během kampaně narazí na bojové mise, ve značné části příběhu se obejdou bez střílení. Obsluhovat budou například vzorkovací laser a sondu vozítka UGV pro studium mimozemských anomálií nebo zařízení pro kontrolu magnetického spektra Spectrum Device. Tento prostředek elektronického boje může být použit pro shromažďování informací, rušení komunikace či matení nepřítele.

Kormě příběhové kampaně nabídne nové DLC Contact spoustu rozšíření samotné Arma 3 v sandboxovém módu. Jedním z hlavních lákadel je nová mapa o rozloze 163 km2 zahrnující opuštěnou vojenskou oblast Nadbór v polsky mluvící zemi Livonia. Letní mapa ležící v mírném podnebném pásu se skládá z lesů, polí, měst, železnic, řeky Biela a dalších dominant, jako je stará továrna na střelivo, opuštěná radarová stanice či několik bunkrů z druhé světové války.

Další novinky, které DLC Contact do hry přináší, jsou dvě frakce: Livonské obranné síly a ruští Specnaz. Přibylo také pět zbraní, dvě vozidla, rozmanité vybavení a řada bezplatného obsahu pro všechny hráče Arma 3, včetně více než stovky nových dekorací a terénních objektů. Ty potěší rovněž tvůrce obsahu, kteří je mohou použít ve svých projektech. Novou mapu Livonia lze rovněž využít ve většině multiplayerových módů (Zeus Game Master, Combat Patrol a Warlords).

„Když se ohlédnu zpět za prvotním konceptem DLC Contact, jsem velmi hrdý na to, kolik velmi originálních nápadů se nám v novém rozšíření povedlo realizovat. Situaci prvotního kontaktu lidstva s mimozemskými formami života zobrazujeme způsobem, který v jiných hrách dosud nebyl k vidění, a zároveň tak ilustrujeme rozmanitost platformy Arma 3,“ uvedl vedoucí projektu Arma 3, Joris-Jan van ‘t Land. „Kromě masivní kampaně rozšiřujeme hru o spoustu nového sandbox obsahu. Těším se, jak jej naše komunita využije a kolik zábavy hráčům přinese. Pravda je tam někde venku! “

Hlavní novinky DLC Contact:

  • Kampaň „First contact“ – Jste členem výcvikové jednotky NATO v odlehlém regionu Livonia, dotčeného záhadnými událostmi, které navždy změní historii.
  • 163 km2 mapa Livonia zasazena do částečně opuštěné militarizované oblasti (smyšlené) východoevropské země Livonie.
  • 2 frakce: Livonian Defence Force a ruští Specnaz které jsou vybaveny vlastní výstrojí. Nové postavy, tváře, polské a ruské rádiové protokoly.
  • 5 nových zbraní: útočná puška Promet, lehký kulomet RPK-12, karabina AKU-12, lovecká puška Mk14 a brokovnice Kozlice. Většina z nich s doplňky a kamufláží.
  • 2 vozidla: ED-1 Mini UGV (robot s modulárním pásovým podvozkem a otočným ramenem, který je dodáván ve variantě Science a Demining) a traktor.
  • Systémy: CBRN oděv, masky a batohy, Spectrum Device, batoh s rádiem, páska na oči a čepice z hliníkové fólie.
  • Multiplayerové scénáře: Zeus Game Master, Combat Patrol a mód Warlords na nové mapě Livonia.
  • Bonusový obsah zdarma: NATO lesní kamufláž, civilní oděvy, 100 + rekvizit a terénních objektů a další. Ty budou zpřístupněny zdarma všem majitelům Arma 3.
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 4]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na