Epic Games Store umožnil u vybraných her ukládání na server. Plná implementace teprve přijde

Díky Steamu si hráči zvykli na řadu komfortních funkcí, o kterých se mnohým před pár lety ani nesnilo. A ukazuje se, že je to právě propracovanost platformy, co hráči (vedle nabídky her) oceňují. Pocítil to také Epic Games Store, když spustil svou službu bez větší přidané hodnoty v podobě těchto vychytávek. Hráči mu to dali dosti sežrat.

Ukázalo se, že řadu funkcí není tak snadné implementovat, jak by se mohlo zdát. Nyní se šéf Epic Games, Tim Sweeney, konečně může pochlubit alespoň dílčím úspěchem. Na Twitteru uvedl, že pár her nově podporuje možnost uložení pozice do cloudu. Podle všeho to myslel doslova, protože tuto funkci zatím podporují jen tituly This War of Mine a Moonlighter, které jsou mimochodem aktuálně k mání zdarma.

Tip na článek:  Šílenství kolem Epic Games Store - názor hráče

Na další hry s podporou uložení na centrální servery si tak ještě chvíli počkáme. Podle roadmapy bylo plošné spuštění této funkcionality v plánu na červenec. Uvidíme, zda to Epic Games za těch pár dní ještě stihne a zda poběží vše bez problémů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mirek
Host
Mirek

A jak je to s Fortnite? Musí se před přeinstalací OS něco zálohovat? Díky.