Nejhorší hráč ve FIFA 18? Kustod z Krušných hor

Ve světě profesionálního fotbalu se vše točí kolem maximálně podrobných statistik. A ve fotbalové simulaci FIFA 18 tomu není jinak. Jsou to právě relativně přesné statistiky, co hru do značné míry staví nad konkurenci a proč se do nich čas od času pohrouží i fotbaloví profíci, aby na virtuálním kolbišti poměřili výkonnost vybraných borců.

Každoročně odvedou vývojáři Electronic Arts neskutečnou práci a zanesou do hry co možná nejvěrnější výkonnostní hodnoty tisíců hráčů. To, jak rychle běhá Cristiano Ronaldo nebo jak dobře Lionel Messi kope volné kopy, je přitom jen špičkou ledovce.

Velké pozornosti se každý rok těší také nejhorší hráči. Letos s rekordně nízkým hodnocením (46 bodů ze 100) svých parametrů vyčnívá jistý Tommy Käßemodel, který má hrát za druholigový německý klub FC Erzgebirge Aue na německé straně Krušných hor.

Nadějný brankář se do hry dostal omylem

Vtipné na tom je, že Tommy Käßemodel není profesionálním fotbalistou, nýbrž kustodem týmu. Kdysi byl však nadějným brankářem a prošel mládežnickým programem týmu.

To se hodilo ve chvíli, kdy FC Erzgebirge Aue neplnilo jednu z regulí druhé Bundesligy, která spočívá v tom, že nejméně čtyři hráči na soupisce museli projít vlastním mládežnickým programem. Tým však v té době disponoval pouze třemi takovými fotbalisty, a tak na soupisku připsal právě Käßemodela, aniž by ten měl kdy za mužstvo nastoupit k soutěžnímu utkání.

Electronic Arts to pochopitelně ve chvíli tvorby soupisek pro FIFA 18 (recenze) nikdo neřekl, což vyústilo v kuriozitu a slávu pro Tommyho Käßemodela. Zůstává však otázkou, jak tvůrci přišli na jeho aktuální výkonnost.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na