Rockstar Games ztrácí svého spoluzakladatele. Dan Houser stvořil největší hity studia jako GTA 5 nebo RDR 2

Dan Houser končí v Rockstar Games, které stojí za nejúspěšnějšími hrami současnosti jako GTA 5 nebo Red Dead Redemption 2. Odchod je naplánován na březen tohoto roku. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Houser Rockstar Games založil v roce 1998 společně se svým bratrem Samem. Spolu firmu vedli více než 20 let.

V Rockstar Games byl Dan Houser stále jednou z nejdůležitějších postav, a to nejen coby viceprezident firmy, ale také jako výkonný producent u různých titulů. Zodpovídal za osud největších hitů, jako jsou oba díly Red Dead Redemption, Bully nebo Max Payne 3. Na Grand Theft Autu 5 se potom podílel také jako tvůrce.

Rockstar Games spadá pod křídla koncernu Take Two Interactive. Právě vydavatel oficiálně oznámil, že Dan Houser ve strukturách Rockstaru oficiálně skončí 11. března 2020. Houser si ale po dokončení RDR 2 pro konzole vzal takzvaný sabatikal, tedy volno, které se protáhlo až do současnosti, a jež vyvrcholí odchodem.

Odchod Dana Housera nicméně nemění nic na tom, že jeho bratr ve firmě zůstává a bude plnit své úkoly. “Sam a jeho tým se bude soustředit na aktuální a budoucí projekty,” uvedl Rockstar Games pro Kotaku.

Jak moc se Houserův odchod na produkci Rockstar Games podepíše je těžké odhadovat. Jisté je, že byl významnou tvůrčí silou studia, které ale nyní zaměstnává tisíce zaměstnanců a stalo se spíše molochem. V roce 2018 Houser promluvil o problémech spojených s psaním scénáře GTA 6 “v dnešním politickém klimatu”.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tomáš
Host
Tomáš

Bratři Houserové určitě neprodali Rockstar Games.Rockstart vždy patřilo pod Take Two.