EA chystá bohatý rok se 14 hrami. Obrat firmy už stojí na mikrotransakcích

Společnost Electronic Arts informovala investory o tom, jak si vedla ve třetím čtvrtletí svého fiskálního roku, které je fakticky čtvrtým čtvrtletím roku kalendářního. Herní vydavatel za toto období utržil 1,59 miliardy dolarů. Z toho 1,12 miliardy, tedy přibližně 70 %, připadalo na digitální prodeje. Celých 993 milionů mají přitom na svědomí takzvané “live služby”, tedy v podstatě mikrotransakce. Dá se tak říct, že EA na tomto způsobu monetizace dnes už v podstatě stojí.

Ve čtvrtém čtvrtletí tohoto fiskálního roku neplánuje EA vydat žádný nový titul, což ji – vzhledem k výše uvedenému – nemusí tolik trápit. Firmě zkrátka vydělají hry, které provozuje dlouhodobě. Přesto na novou tvorbu nerezignuje, ba právě naopak. Pro příští fiskální rok, který započne dubnem 2020, má v plánu celkem 14 novinek, z nichž část pochopitelně budou nové ročníky sportovních her, ale přesto jde o značný nárůst oproti aktuálnímu roku, kdy vydala pouhých 7 her. Dá se očekávat, že část této tvorby bude již určena pro novou generaci konzolí. Vydavatel velikosti EA by si neměl nechat ujít příležitost vypustit do světa nějaký ten “launch titul”.

Zástupci Electronic Arts se podělili také o pár zajímavých čísel. Například The Sims 4 překonaly v prodejích hranici 20 milionů kusů, což vzhledem k tomu, jak jsou na trhu dlouho, zase tak překvapivé není. Ještě více zástupce EA potěšil velký úspěch loňského Star Wars Jedi: Fallen Order. Přestože hra sklízela převážně kladné recenze, bylo otázkou, jak se tento ryze singleplayerový titul bude prodávat. A ukázalo se, že více než dobře! Prodeje dosáhly horní hranice očekávání, když si hráči do konce loňského roku pořídili téměř 8 milionů kopií této hry. Do konce fiskálního roku v březnu pak EA očekává, že by Fallen Order měl pokořit desetimilionovou hranici. Je tak docela pravděpodobné, že vydavatel pověří studio Respawn Entertainment přípravou druhého dílu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na