Netflix pro videohry. Google chystá odhalení nové platformy a hardware

Google podle všeho plánuje velké odhalení tajuplného Projectu Yeti. Mělo by se tak stát v rámci březnové Game Developer Conference v San Franciscu. Vybraní zástupci médií už od Googlu dostali pozvánku na 19. března.

Nejde přitom o nic malého, ale jeden z největších projektů Googlu. Dosud bylo veřejným tajemstvím, že společnost chystá streamovací službu pro videohry po vzoru Netflixu. Dokonce už proběhl test, kterého se účastnil Ubisoft se svým Assassin’s Creed Odyssey, který mohli hráči hrát prostřednictvím webového prohlížeče. Nebylo třeba nic více než rychlého internetového připojení.

Teď se však ukazuje, že projekt nebude omezen pouze na streamovací platformu, ale bude pravděpodobně zahrnovat také hardware. Mělo by jít o zařízení, které streamování her umožní také prostřednictvím televize. Zahrnovat má rovněž herní ovladač.

Zatím není známo, jaká studia a vydavatelé se Projectu Yeti budou účastnit. Google podle řady informací s herními firmami vyjednával a je si nejspíše dobře vědom toho, že o úspěchu či neúspěchu nové platformy bude rozhodovat právě nabídka titulů, ale také způsob, jakým budou k dostání. Zda Google dokáže prosadit model předplatného nebo zda se budou muset jednotlivé tituly muset kupovat zvlášť a jedinou výhodou tak bude skutečnost, že nebudete potřebovat výkonný hardware na jejich hraní.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na