Nintendo Switch Online – aplikaci používá už 17 % hráčů

Bezplatná aplikace Nintendo Switch Online pro smartphony a tablety vyšla spolu s titulem Splatoon 2 teprve 21. července, takže je hráčům k dispozici něco málo přes týden. Server Sensor Tower nyní zveřejnil data, podle kterých je relativně dost používaná.

Za krátkou dobu si aplikaci stáhlo 780 000 hráčů. Řeč je přitom o unikátních instalacích – ty duplikované se nepočítají. To odpovídá přibližně 17 % majitelů konzole Nintendo Switch, tedy relevantní cílové skupiny.

Zajímavé je, že v souboji platforem vede iOS proti Androidu v poměru 400 000 ku 380 000 instalacím. Přitom telefonů s operačním systémem Android je mnohem více. Lze z toho tedy velmi hrubě usuzovat na to, že majitelé Nintendo Switch jsou zároveň fanoušky telefonů a tabletů značky Apple. Dávalo by to smysl, jak Apple tak Nintendo jsou oproti svým konkurentům značky, které dělají leccos jinak a po svém.

Nintendo Switch Online jako hub herních služeb

Ještě zajímavější je ale ohlas, který má aplikace Nintendo Switch Online u hráčů. Zatímco v USA je ze 78 % negativní, v Japonsku jsou s appkou naopak ze 77 % spokojení. Tedy zcela obrácená čísla, což může zase vypovídat o tom, že aplikaci vyvíjeli Japonci podle sebe a pro sebe.

Obecně lze v našem teritoriu narazit spíše na negativní feedback. Hráčům se například nelíbí, že aplikace pro funkčnost hlasového chatu musí běžet v popředí a není ji možné shodit, což má značné nároky na baterii.

Zatím aplikace slouží víceméně jako dodatkový software pro Splatoon 2. Ve SplatNet 2 si můžete prohlížet statistiky a objednávat zbraně a oblečení u TentaWorld. V budoucnu má ale Nintendo Switch Online sloužit jako hub pro různé herní služby. Potenciál je tedy značný a dá se předpokládat, že vývojáři appku ještě budou ladit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na