Odklad Red Dead Redemption 2 je šancí pro ostatní

Začátkem července prohlásil zástupce společnosti Ubisoft, že odklad vydání Red Dead Redemption 2 je pro francouzského vydavatele pozitivní zprávou. V nejlukrativnější části roku – na podzim – tak bude na trhu více prostoru pro ostatní hry, které by jinak westernový hit s velkou pravděpodobností zastínil.

Stejná slova zní nyní od Electronic Arts. Finanční ředitel firmy Blake Jorgensen vidí v odkladu Red Dead Redemption 2 “menší příležitosti” zabodovat s vlastními tituly. Na vysvětlenou dodává, že blížící se vydání hry, která je očekávaná velkou částí cílové skupiny, působí na zbytek průmyslu často demotivačně.

Efekt může být i opačný

Na druhou stranu dodává, že to vlastně vůbec nemusí být tak, že jedna velká hra vyloví ostatním rybník. Pořádný hit může nastartovat byznys a pomoci s prodejem ostatních her. Stalo se to například s vydáním Grand Theft Auto 5, které podpořilo prodej konzolí a tím pádem zvětšilo potenciální odbytiště pro všechny hry.

Red Dead Redemption 2 mělo původně vyjít koncem letošního roku, bylo však přesunuto na období po 1. dubnu 2018.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na