Nová hra s Batmanem na spadnutí. Co prozradilo její logo?

Foto: Batman: Arkham Asylum

Batman se vrací. To je zcela jisté, a to nejen formou chystaného filmu, ve kterém si zahraje hollywoodská smetánka, ale také prostřednictvím videohry, jež by měla navázat na veleúspěšnou trilogii Arkham od vývojářského studia Rocksteady. Její poslední díl Batman: Arkham Knight vyšel v roce 2015, a tak už je pomalu čas na návrat do virtuálního Gotham City, o kterém se od té doby každý rok spekuluje.

Teď se navíc fanoušci konečně mají čeho chytit. Vývojářské studio WB Games Montréal totiž na svých sociálních sítích zveřejnilo poměrně kryptický příspěvek, kterým byly různé části jednoho loga, jež pak hráči dokázali skloubit do jednoho. Na první pohled tento emblém připomíná policejní odznak odkazující na Gotham City.

Bohaté univerzum Batmana přeje teoriím

Na internetu už se pochopitelně rozjely nejrůznější teorie, co to vlastně znamená. S určitou pravděpodobností by mohl odkazovat na postavu Azraela, který v batmanovském kánonu představuje bývalého policistu Michaela Lanea, jenž je příslušníkem tajného spolku Sacred Order of Saint Dumas. Ten vychází z křesťanského Řádu templářů. Zveřejněné logo by tak mohlo být mixem Laneova původu u policie (odznak), přináležitosti k St. Dumas (kříž) a jeho současné role coby Azraela (meč). Jedním z důvodů, proč fanoušci sází právě na Azraela, je také skutečnost, že hrál důležitou roli právě v Batman: Arkham Knight.

Druhou teorií je angažmá organizované kriminální skupiny Court of Owls, která se vyskytuje napříč komiksy ze stáje vydavatelství DC Comics, kam spadá právě Batman. Hovořilo se o ní už v předchozích spekulacích o novém Batmanovi, které však také uváděly jako rok vydání 2019, což se nepotvrdilo. Ovšem náznaky o Court of Owls padly i ze strany autora Scotta Snydera.

Docela možné je, že se naplní obě teorie a ve hře se objeví jak Court of Owls, tak Azrael. Je otázkou, zda budou společnými nepřáteli Batmanovi nebo zda se náhodou nestane Batman z Azraela.

Je velmi pravděpodobné, že nový Batman bude cílit už na novou generaci konzolí v podobě Xbox Series X a Playstation 5 a vzhledem k blížícímu se oznámení bude dost možná jedním z launchových titulů pro tato zařízení. Warner Bros. ale jistě bude chtít zasáhnout také hráče na současné generaci konzolí, respektive PC.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na