Nový Deus Ex? Duchovní otec série Warren Spector by se do něj vrhl okamžitě

Duchovnímu otci série Deus Ex, Warrenu Spectorovi, se po jeho díle evidentně velmi stýská. Tato legenda herního průmyslu, která má kromě toho na svědomí takové klenoty jako System Shock nebo Wing Commander, by si dokázala představit, že by se k Deus Ex vrátila.

Hned bych udělal novou hru. Miluji tento svět a miluji tu hratelnost, ale nečekejte příliš mnoho,” uvedl Spector v rozhovoru s magazínem VG247. Slavný herní designér by se sice do vývoje z fleku pustil, ale zatím ho k tomu nikdo nepřizval. Po prvních dvou dílech série už se Spector na rozvoji značky nepodílel. Pokračování Human Revolution a Mankind Divided tak vyšly zcela bez jeho přispění.

Práva totiž odkoupením společnosti Eidos Interactive přešla na vydavatele Square Enix. Ten se Spectorem žádný kontakt nenavázal a zatím se nezdá, že by se na tom mělo něco měnit. Společnost sice dříve oznámila, že se značkou Deus Ex počítá nadále, ale vzhledem k nepříliš přesvědčivým prodejům Deus Ex: Mankind Divided, je další díl spíše hudbou vzdálenější budoucnosti.

Warren Spector navíc aktuálně pracuje ve vlastním studiu Otherside Entertainment, které právě dokončuje duchovního nástupce Ultimy Underworld, který nese název Underworld Ascendant, a další na řadě bude System Shock 3.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na