Chystaný seriál vrací Pána Prstenů zpět na Nový Zéland

Fanoušci nejen knižního, ale také filmového Pána Prstenů se mají na co těšit. Jeho chystané seriálové provedení se totiž vrací na Nový Zéland, tedy na místo, které vytvořilo velkou část kouzla filmové trilogie Petera Jacksona. Společnost Amazon oznámila, že právě zde bude seriál na motivy díla J.R.R. Tolkiena natáčet.

Využití osvědčené lokality

Rozhodnutí obou producentů, J.D. Payna a Patricka McKaye, vlastně není nikterak překvapivé. Režisér Jackson na novozélandské kulisy nedrží žádnou licenci, tak proč jich nevyužít, když se staly v podstatě synonymem této značky a stále sem každoročně putují davy turistů, jen aby se prošly po stopách Společenstva prstenu.

Při hledání správného místa pro natáčení, kde bychom mohli probudit původní nádheru Středozemě v její druhé éře, nám bylo jasné, že potřebujeme majestátní místo s neposkvrněnými pobřežími, lesy a horami,” stojí v prohlášení tvůrců seriálu na motivy Pána Prstenů. “Zároveň tato lokace musí být domovem špičkových setů, studií, vysoce kvalifikovaných umělců a dalších spolupracovníků. Máme proto radost, že můžeme představit Nový Zéland jako domov naší seriálové adaptace fantasy románů J.R.R. Tolkiena – Lord of the Rings.

Tisíce let před filmy

Některé lokality po natáčení filmové trilogie zůstaly na Novém Zélandu zachovány, ale těžko si představit, že je tvůrci stále ještě bezejmenného seriálu využijí. Ten je totiž zasazen do druhého věku Středozemě, tedy tisíce let před událostmi z filmů a knih.

Coby hlavní zdroj inspirace slouží tvůrcům Tolkienova kniha Silmarillion, která v podstatě objasňuje vznik celé Středozemě. V popředí příběhu stojí sílící Lord Sauron, vznik Prstenů moci a zánik ostrova Númenor. Diváci by tak neměli počítat s tím, že se znovu setkají se známými postavami, jako je Gandalf nebo Aragorn.

Datum uvedení zatím ve hvězdách

Aktuálně je v plné proudu obsazení seriálu The Lord of the Rings. Dosud byli potvrzeni pouze herci Will Poulter a Markella Kavenagh pro dosud nespecifikované role. Každopádně natáčení by mělo začít již brzy.

První ze zatím pěti plánovaných sérií by měla čítat netradičně 20 epizod. Režie se zhostí J.A. Bayona, kterého jistě doplní ještě další režiséři. Kdy přesně se seriál ve službě Amazon Prime objeví, zatím není známo. Tvůrci ale mohou stihnout rok 2020.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na